Millainen talo Fujitsu nykyään on?
Millainen työpaikka Fujitsu olisi senior tason siantuntijalle?
Olin töissä aikoinaan kyseisessä talossa 2000-luvulla sen ollessa ICL/ICL Invia. Niihin aikoihin talo oli ihan ok työpaikka.
Arvostetaanko asiantuntijatyötä vai onko työ vain pitkälti offshoren holhoamista?
Onko paljon väliportaita säätämässä työvaiheita ja kommunikointia asiakkaan suuntaan eli paljon manager-tasoista henkilökuntaa?
Kannattaako edes harkita vaihtamista toisesta suuresta kanadalaisomisteisesta konsulttitalosta?
Millainen talo Fujitsu nykyään on?
5
182
Vastaukset
- Anonyymi
Onko se edelleen se karamellinvärinen talo Pitäjänmäessä?
- Anonyymi
En tiedä, mutta jos myyntijohtaja on tyrkkyjulkkiksen kainalossa julkisesti valehdellut, niin kertoisiko se ko. firman moraalikäsitteistä. Sellainen johto kuin alaiset vai miten se nyt menikään.
- Anonyymi
Joo laitoin mielenkiinnosta Fujitsu hakusanaksi tänne
Tulee erikoisia viestiketjuja paljon
No mainosta se on kai hyvää sitten kaikki julkisuus
Itse en tykkäisi yhtään jos olisin Fujitsun johtotehtävissä - Anonyymi
Betoninen
- Anonyymi
Hyvä duunipaikka. Saa ilmaista elektroniikka, mm. yritystason läppäreitä. Sen kun vaan kantaa kotiin, kukaan ei kysele perään. Kai ne jotain asiakkaiden koneita on, mutta vähän laiterekisteriä viilaamalla ei kukaan tiedä mitään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka882513- 671465
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww831391EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje121206- 81933
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19910Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta102791Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe34785- 54783
- 30706