Roskasakkia jotka ovat päässeet liian helpolla. Eivät olleet sodissa ja ovat nauttineet pelkästä taloudellisesta kasvun ajasta. Lama-aikanakin moni edes huomannut koko asiaa, joskin muutamat rohkeimmat tekivät konkurssin koska yrittivät. Näistä muutamista vuosista huolimatta, elämä on ollut pelkkää ruusuilla tanssimista.
Nyt sitten upottavat Suomen itsekkäästi, vaativat eläkkeitä ja hoitoa.
SE ON LOPPU. Boomereille ei enää senttiäkään. Eläkkeet leikkuriin ja boomerit takaisin TÖIHIN!
Boomerit pilaa Suomen
3
290
Vastaukset
- Anonyymi
Mene ihmeessä lääkäriin,tuosta voi kehittyä vielä tosi paha psykoosi!!
- Anonyymi
:D :D Niin paljon kun nykyeläkejärjestelmää ja boomeriden hassuja selityksiä sen hyvyydestä kun vihaankin, niin pikkasen överiks sun jutut menee.
- Anonyymi
Vai eläkeläiset töihin :-)..Se porukka joka työllistyy on jo töissä.Työnantaja määrittelee itse onko hakija liian iäkäs tai vajaakuntoinen.Yrittäjät eivät ota turhia riskejä rekrytoinnissaan,eikä kannatakkaan jos meinaa menestyä.50 - 60v työnhakija on jo pommi,tiedän sanoa sen jo itsestäni.Aiheutin viimeisimmälle työnantajalleni isot kulut sairauksieni takia.Kroppa alkaa kummasti jo haprastua näissä lukemissa ja vielä olisi ollut eläkkeeseen matkaa yli 4v..Halvemmaksi tulee kun seniorit nakataan pois työelämästä ja patistellaan nuoriso töihin.No niin,olen sanonut sanottavani ugh...Pistän kahvit kiehuun ja muistelen vaikka entisiä työvuosiani.:-)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1574940Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813606SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt352597SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402253Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä962139Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?282046Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan632033Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja872003Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet201495Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään1051390