Suomi-Liechtenstein X2?

Anonyymi

Miksi muuten Unibet tarjoaa uusille asiakkaille Suomen voitosta 50:n kerrointa?

11

148

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kyseessä on luultavasti vain liittymistarjous, jossa maksimipanos on euron tai kaksi.

    • Anonyymi

      Allekirjoittanut ottaa varmaan perjantaina muutaman Lidlistä ostamansa keskikepardin peliä katsellessa, koska Suomen kisapaikkaa on mukavampi juhlistaa pienessä nousupöhinässä. Minkähän vedon tuohon peliin keksisi? Kyllähän Suomi sen voiton ottaa, mutta jotenkin tuntuu, että ei tule mitään murskavoittoa, vaan ehkä 2-0 tai korkeintaan 3-0. Runsasmaalisten vetojen kertoimet ovat aika pienet, joten lähinnä voisi kai kokeilla alle 2.5 maalia tai Liechtenstein( 3) reilusti yli kahden kertsillä. Puoliajan tasatilanteesta saisi viiden kertsiä, mutta ihan ei taida olla munaa sitä vetäistä. Suomellahan motivaatio on korkea, mutta ei Liechtensteininkään motivaatio normaalia huonompi ole. Sehän häviää yleensä kaikki pelit, joten motivaatio varmaan on jatkuvasti ihan samalla tasolla, kjäh kjäh. Eiköhän vieras lähde ihan hyvällä asenteella puolustamaan ja tekemään kiusaa?

      allekirjoittanut

      • Anonyymi

        1-1

        Hämyinen Liechareiden tasoitus tulee neljän pompun kautta kuudennella lisäajan minuutilla vain hetki ennen kuin tuomari viheltää eipäsku puhaltaa pilliinsä.

        #taaskaikkikauheetmuistotmuntuleemielehen


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        1-1

        Hämyinen Liechareiden tasoitus tulee neljän pompun kautta kuudennella lisäajan minuutilla vain hetki ennen kuin tuomari viheltää eipäsku puhaltaa pilliinsä.

        #taaskaikkikauheetmuistotmuntuleemielehen

        Ei enää tuollaista paskaa. Kisapaikka tulee, mutta seuraava kerta on ties kuinka monen vuosikymmenen päässä. Ehkä tämä käynnistää futisbuumin mikä ottaa jäkiksestä hyvät futarit ajoissa lajin pariin.


    • Anonyymi

      Onpa synkkä ja vetinen ilma. Jos sade jatkuu perjantaihin asti, missä kunnossa kenttä on? Ihan näin perstuntumalta voisi kuvitella, että jos syötöt eivät kulje, peli on hidasta, niin maalintekokin vaikeutuu ja tulee aika vähän maalipaikkoja? Luonnonnurmi tosin hidastuu sateen takia enemmän kuin tekonurmi, joten kaipa Helsingissä kenttä on sen verran hyvässä kunnossa, ettei ihan soutuvenettä tarvita.

    • Anonyymi

      Kaikki tuntuu jopa liian helpolta ollakseen totta. Ehkä kerrankin on Suomen vuoro. Vai..??

      • Anonyymi

      • Anonyymi

        Unibetille 1 ja Pafille X2. Nyt seurataan levollisin mielin kuinka Liechtenstein perseraiskaa Suomen.


    • Anonyymi

      Lahen menestysbetsaaja ilmoittaa, että hän nykäisi Liechtensteiniä kolmen maalin tasoituksella. Elikkä jos Suomi voittaa kahdella maalilla, Suomi pääsee kisoihin ja Lahen menestysbetsaajan veto osuu, jolloin kaikki ovat tyytyväisiä.

      tiedättekyllä

      • Anonyymi

        Taavetti ei ole tyytyväinen. Taavetin myrkyllinen luonne hieroo käsiään yhteen ja toivoo vierasvoittoa, jotta koko kansakunta suree.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Taavetti ei ole tyytyväinen. Taavetin myrkyllinen luonne hieroo käsiään yhteen ja toivoo vierasvoittoa, jotta koko kansakunta suree.

        Taavetti veti 21 euron vedon Lichtensteinille ja pettyi raskaasti. Nyt Taavetti laittaa pistorasioihin tulpat, ettei pahojen Gilberttien kuiskuttelut yllytä pelaamaan väärin. Anuksessahan Taavetilla on jo tulppa, ettei unen aikana pääse kukaan tuuppaamaan.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      60
      4776
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      36
      2179
    3. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      54
      1823
    4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      190
      1792
    5. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      168
      1560
    6. Sari Multala teki "riikkapurrat"

      Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
      Maailman menoa
      283
      1431
    7. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      206
      1260
    8. Sinut mies vain haluan

      Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
      Ikävä
      88
      1179
    9. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      207
      1162
    10. Mitähän sä näit siinä akassa?

      Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
      Ikävä
      65
      1124
    Aihe