koskevat vain Värtsilää?
Opetuksen järjestämisessä (muut asiat kuin koulurakennus) ei Tikkalassa ole noita ongelmia, joita on lueteltu Värtsilän koulun kohdalla? Vai?
http://webdynasty.pohjoiskarjala.net/Dynasty/Tohmajarvi/cgi/DREQUEST.PHP?page=meetingitem&id=20191362-4
Opetuksen järjestämisen ongelmat
2
177
Vastaukset
- Anonyymi
Kiintoisa kysymys. Näemmä kouluverkosta päätettäessä ei uskallettu sanoa ”Tikkala”.
Puhuttiin ja ehdotettiin vain kahta perusryhmää ala-asteelle. Siihenhän tulevat oppilamäärät hetken aikaa riittävät, kun mukaan lasketaan Tikkalankin oppilaat.
Tikkalan koulu on luksusta. Ylimääräinen kustannus. - Anonyymi
Kunnan ja kuntalaisten parasta ajatellen tulisi keskittyä tämän uuden koulurakennuksen valmistumiseen ja sen maksamiseen. Huomioiden alentuva syntyvyys kunnassa vuosikymmenien aikana tästäkin rakennuksesta vapautuu pian tiloja muuhun käyttöön. Tikkalan koulu mukaanlukien.
Samoin kaikki vellova ajattelu - suunnittelu uuden kunnantalon rakentamisesta /ostamista OP tiloista on täyttä huluutta tallaisena aikana ja tulevaisuudessa.
m.l
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986138KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495597Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042056Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1231687
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191613Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731177
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188998