Palsamäki täytti 50v

12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Mitähän se Aki meinaa tulevaisuudessa tehdä?
Nykyistä toimitilaa ei varmasti kukaan halua ostaa.

Äänestä
  • Jostain luin että aikoo muuttaa Espanjaan.

    Äänestä

Siinä se alaleuka väpättää taas kun ei tilukset käy kaupaksi. Vaipuisi vaan unholaan jo, en käsitä miten ihmiset jaksaa seurata moista moskaa. Vai onko se niin hauskaa katsoa kuinka älyttömästi joku jostain maksaa.

Äänestä
  • Olen tässä innolla odotellut, että tuo itseään toistava ohjelma jo lopetettaisiin. Samat jutut ohjelmasta ohjelmaan, hohhoijaa 🥱 Onko tavarata myynnissä? Onko tavaralle joku hinta? Ei pysty millään maksamaan, meidänkin täytyy Helin kanssa elää..Ne helvetin kalliit kuparipannut, rumilla tussilla raapustetuilla nimmareilla. Joku voi luulla, että niillä on joskus jälleenmyyntiarvoa...tuskin on. Tylsistä tylsin ohjelma nykyään.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Olen tässä innolla odotellut, että tuo itseään toistava ohjelma jo lopetettaisiin. Samat jutut ohjelmasta ohjelmaan, hohhoijaa 🥱 Onko tavarata myynnissä? Onko tavaralle joku hinta? Ei pysty millään maksamaan, meidänkin täytyy Helin kanssa elää..Ne helvetin kalliit kuparipannut, rumilla tussilla raapustetuilla nimmareilla. Joku voi luulla, että niillä on joskus jälleenmyyntiarvoa...tuskin on. Tylsistä tylsin ohjelma nykyään.

    Miten tuotantoyhtiö viitsii toistaa tuota formaattia vuodesta toiseen? Luulisi että itsekin kaipaisivat jo uutta esitettävää.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Miten tuotantoyhtiö viitsii toistaa tuota formaattia vuodesta toiseen? Luulisi että itsekin kaipaisivat jo uutta esitettävää.

    Kyllä kyllästyy samoihin toistoihin😩! Hulluhan sitä jos ei puolta tarjoo🤔! Ja sit kaksimieliset vitsit😶!

    Äänestä

Talvet asuu Espanjassa ja kesät Suomessa. Tekee huutokauppahomia vain silloin tällöin ja keikkaluonteisesti. Ihan hyvin siinä vielä palkoille pääsee. Muutos on hyväksi.

Äänestä
  • Huutokauppahomia??? Mitä tarkoitit???

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Huutokauppahomia??? Mitä tarkoitit???

    Meklarin hommia. Yks ämmä jäi tuolt välistä, haittaaks se?

    (homia=hommia)

    Äänestä

Pitäisi kai hänen omaa eläkettään kasvattaa, muuten tulee köyhä vanhuus.

Äänestä
  • Eli liian vähäiset eläketulot ja työvuodet 50v -vanhana muuttaa Espanjaan. Vuonna 1957 syntyneellä on Eleäketurvakeskuksen varsinainen eläkeikä 53 vuotta ja 9 kuukautta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eli liian vähäiset eläketulot ja työvuodet 50v -vanhana muuttaa Espanjaan. Vuonna 1957 syntyneellä on Eleäketurvakeskuksen varsinainen eläkeikä 53 vuotta ja 9 kuukautta.

    Korjaan edelliseen eli vuonna 1957 synytyneellä Eläketurvakeskuksen lakisääteinen eläkeikä on 63 vuotta ja 9 kuukautta. FAKTA. NÄILLÄ MENNÄÄN.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Nuoruuskuvia. https://www.is.fi/viihde/art-2000006308832.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu