tänne olen kertonut, että vakituinen tuttu työpaikka on tärkein toive, eikä se muuksi muutu. Sieltä poissaolon takia olen hyvin surullinen, enkä saa iloa muista työpaikoista.
Hyvin harvoin
Anonyymi
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Lisäätuntomerkkejä
Ai harvoin. Olisit jo hiljaa. Enkä yleensä ole ilkeä mutta tämä sun jurputus työpaikasta on kuultu miljoona kertaa, osataan se jo ulkoa, joten kirjoita edes joskus jotain kivaakin välillä. Kiitos kaikkien puolesta jo ennakkoon!
Minkä sille voi, jos se on hänelle elämän ja kuoleman asia. Pysyykö kenties henkisesti kuolleena täsät syystä.
Kirjoittaja on oletettavasti kehitysvammainen. En lähtisi myöskään haukkumaan.
Tai trolli. Ja tämä on IKÄVÄ-palsta!! Luulisi jossain vaiheessa ymmärtävän vaikka keharinkin. Ei millään pahalla mutta kyllästyneenä.
Mun mielestä tuollainen julistus viittaa persoonallisuushäiriöön ja mahtipontisiin käsityksiin itsestä ja vääristynyt maailmankuva tulee mieleen minäminäminä haluun
Joka päivä olet kertonut saman asian. Ja kun tämä on ilmeisesti jatkunut jo vuosia, en usko spesifin toiveesi toteutuvan. Elämäsi menee hukkaan.
Et pääse siihen tiettyyn työpaikkaan, mutta voit päästä töihin jonnekin muualle. I know, haluat vain siihen tuttuun työpaikkaan. Mutta mietipä - tuntemattomasta työpaikasta ja sen ihmisistä tulee tuttuja, kun olet työskennellyt siellä jonkin aikaa.