Mutta mitäpä tästä tuumataan:

Iltapäivällä mediassa ennustettiin seuraavaa:

Halla-Aho Suomen seuraavaa pääministeri

Siinä on kommareilla ihmettelemistä.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kommarit ovat hiiren hiljaa. Ilmeisesti jähmettyivät kauhusta. Mutta tuolla lailla politiikka toimii - tilanteet vaihtuvat.

Äänestä

Partacuskin on ko. asiasta hiiren hiljaa. On epäilemättä veetutuksen vallassa. Onhan se kieltämättä tylyä - inhokki-persut eikun porskuttavat ja uljaat luokkatietoiset on jätetty marginaalin marginaaliin.

Äänestä

komuli vapisee ja vaikeroi. kansa kantoi passkan tunkiolle...

Äänestä

Jos ja kun Halla-Ahosta tulee Suomen pääministeri niin sitä ihmettelevät erikoisesti Persut kaikkien muiden lisäksi.

Äänestä

Täytynee+myöntää,+jos+gallupit+osoittavat+oikeaa+suuntaa+niin+tuohon+on+suuri+vaara+olemassa.+Se+kuitenkin+vaatii+sen,+että+hän+kykenee+muuttamaan+politiikan+ideoitaan+tavalla+jolla+hän+saa+myös+muitakin+puolueita+hallitukseen+sillä+sitä+minun+ainakin+on+vaikeaa+uskoa+jotta+persut+yksin+saavat+aikaan+enemmistöhallituksen+vaikka+ei+se+ihan+mahdotontakaan+ole+vaikka+epätodennäköistä+onkin.Halla-aho+varmaan+saa+yrittää+ensin+mutta+Kokoomus+tullee+seuraavana+jos+puhutaan+suuruusjärjestyksestä.+Sillä+on+paremmat+mahdollisuudet+pääministerin+pestiin+todellisuudessa.Nythän+vasemmisto+(SDP+++Vasurit)+saivat+noin+26%+äänistä+ja+edellisissä+muistaakseni+24%.+Nykyinen+suuntaus+antaa+ymmärtää+liistä+huolimatta+seuraavien+vaalien+olevan+jossain+20%+hujakoilla+joten+niiden+valta+on+luhistumassa+tyystin.+Kommunisteja+ei+puolueena+tulla+näkemään+mutta+onhan+yksi+noussut+jo+esiin+Vasuriliiton+joukoista.+Hänet+on+syytä+tuon+ihmisten+tappajauskontonsa+vuoksi+siirtää+syrjään!Gallupit+ovat+viihdettä+mutta+niissäkin+jatkuvasti+samaan+suuntaan+kulkevat+kannatusluvut+voivat+antaa+hieman+kuvaa+siitä+mihin+ollaan+menossa.

Äänestä

Se olisi sinänsä persuille ihan oikein. Saisivatpahan maistaa viimein omaa lääkettään.
Tosin kansalle se olisi yhtä tuhoisa kuin että punaiset olisi voittaneet vapaussodan, vastoin omaa etuaan.
Persuna ja holhouksenalaisena on hyvä olla kun joku muu huolehtii asioista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Iltapäivällä mediassa ennustettiin seuraavaa:

Halla-Aho Suomen seuraavaa pääministeri

Siinä on kommareilla ihmettelemistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu