Eläinten pissimiset

Anonyymi

Kissoista jotkut valittivat, kun pissivät toisten pihoihin ja mitä kaikkea syytöksiä on keksittykkään.

No nyt ne ei saa olla vapaina. Mut mitä olenkaan nähnyt reissuillani. Keskusta alueella ei ole paljoa viheralueita, sielä koiran ulkoiluttaja lähtee koiransa kanssa pikapisulle, mikä tarkoittaa sitä ainoaa naapuri pihassa olevaa viheraluetta,eli lasten leikkipaikkaa. Sinne nurtsille pisut mihin
Lapset saattaa seuraavaksi mennä ryömimään.

Sitten taas jos on omakotialuetta jonka reunassa kävelytie, niin jos ei oo porttia, niin kätsysti koira löytää sieltä viheralueen hädällensä. No fiksummat ne kakat kerää toisten portin pielestä sentään pusseihinsa. Mut kivat aromit.

Nìin miksi kissaa syytetään toisten pihoille pissimisistä siis noin yleensä aina. Emmä mitään riitaa hae, mut aina kissat ovat niitä pahiksia olleet ihmisten puheissa. Ja koskaan en ole nähnyt koiran omistajan kieltävän, ettei johonkin kohtaan saa pissiä. Paitsi omassa pihassa ja sieltä mennään siis joskus naapurin pihoille.

En oo kissaihmisten kuullut valittavan, kun koirat kuseksii. Aina vaan syytetään Kisun pisusta, häh ja mitä mietteitä?

0

71

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

        Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
        Maailman menoa
        139
        2783
      2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

        Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
        Maailman menoa
        270
        2402
      3. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

        JOS siis sinä saisit päättää?
        Maailman menoa
        26
        1456
      4. Voi mies olit taas niin komea

        Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
        Ikävä
        119
        1157
      5. Kadutko koskaan

        Sitä mun iskiyritystä?
        Ikävä
        99
        1109
      6. Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa

        Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar
        Kaste
        204
        1033
      7. Ryöstö Punkaharjulla

        Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
        Savonlinna
        13
        982
      8. Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla

        Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La
        Lieksa
        58
        886
      9. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

        Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
        Luterilaisuus
        291
        857
      10. Mistä juttelit viimeisen kerran

        Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.
        Ikävä
        62
        854
      Aihe