Kohta suomi pysähtyy lisää tukilakkoja jokainen päivä, mitään kommentteja Ei tule hallituspuolueilta

Anonyymi

Tärkein huolenaihe tuntuu olevan nämä vanhat Mersukoslat ajetaan nämä loppuun asti ja sitten paaliin, ei näillä maailmaa pelasteta, mutta ainakin veronmaksajien rahat jolla tämä hullu hanke rahoitettaisiin.

7

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tottakai tukilakkoja.
      Jos nyt ei laiteta kampoihin, halpuuttaa oikeistoroistot mielivaltaisesti työn hintaa.
      Onko porvaripuolueiden (kokkapersut) tarkoitus saada sisällissota käyntiin?

      • Alkaa kyllä enemmän epäilyttämään tämän nykyisen vihervasemmistohallituksen touhut, ainakin valehtelevat ja vinkuvat siihen malliin, että tuntuu puukkoa tulevan tavisten selkään ja kukkarot tyhjentyvän.


      • Anonyymi
        Chaizzer kirjoitti:

        Alkaa kyllä enemmän epäilyttämään tämän nykyisen vihervasemmistohallituksen touhut, ainakin valehtelevat ja vinkuvat siihen malliin, että tuntuu puukkoa tulevan tavisten selkään ja kukkarot tyhjentyvän.

        Postin omistaa valtio, tämä Vasemmisto hallitus yrittää nujertaa lakkolaiset alemman työehtosopimuksen piiriin eihän tästä muusta ole kysymys valtionohjauksessa oleva posti maksaa osinkoja valtiolle, ja siitä saadut rahat lähetetään Afrikkaan. PISTETÄÄN KERRALLA YLEISLAKKO PÄÄLLE JA TÄMÄ PASKAHALLITUS KUMOON.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Postin omistaa valtio, tämä Vasemmisto hallitus yrittää nujertaa lakkolaiset alemman työehtosopimuksen piiriin eihän tästä muusta ole kysymys valtionohjauksessa oleva posti maksaa osinkoja valtiolle, ja siitä saadut rahat lähetetään Afrikkaan. PISTETÄÄN KERRALLA YLEISLAKKO PÄÄLLE JA TÄMÄ PASKAHALLITUS KUMOON.

        Yleislakko ei ole mikään laikki jota ruiskitaan kun ei ole kivaa. Ei ole mitään sellaista näkyvissä, että olisi syytä niin järeään aseseen kuin yleislakko. Väärään aikaan ja asiaan käytettynä, yleislakko kääntyy itseään vastaan.


      • Anonyymi
        Chaizzer kirjoitti:

        Yleislakko ei ole mikään laikki jota ruiskitaan kun ei ole kivaa. Ei ole mitään sellaista näkyvissä, että olisi syytä niin järeään aseseen kuin yleislakko. Väärään aikaan ja asiaan käytettynä, yleislakko kääntyy itseään vastaan.

        Suomen hallituksella olisi mahdollista pysäyttää postin lakko jos siihen löytyisi edes jonkinlaista halua, mutta jokainen tietää että tämä hallitus on munaton joka asiaan toteaa ettei tällä vaalikaudella taloustilanne on se toteaa Antti ei tällä vaalikaudella. PETOKSELLA JA VALEHTELULLA ON TÄMÄ HALLITUS TEHTY JOLLE NAURAA RÄKÄTTIRASTAAT MANSIKKAPELOLLA ENSI KESÄNÄ.


    • Anonyymi

      SDP ja vasemmistoliitto haluavat halpuuttaa kaikkien työntekijöiden palkkoja. Veroja voidaan kyllä vastaavasti lisätä ja sysätä ihmiset kurjuuteen. Sitä sitten saadaan kompensoitua sosiaaliturvalla. Ihmiset ajetaan lakki kourassa anelemaan virkamieheltä almuja. Mikäli et ole nöyrä niin karenssiahan siitä napsahtaa.
      Antti Rinne kannattaa vanhaa kunnon itäsaksalaisia kontrollia.

      • Anonyymi

        Lenin siteerasi vasemmistoa luottamus hyvä kontrolli parempi, kyllä tämä hallitus pistää postilaiset nöyrtymään valtiota vastaan nyt ei ole kasakoita tukahduttamaan tämä lakko mutta konstit kyllä löytyvät lupaa mahtaileva iso Antti vaikkei asu Kauhavalla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      178
      1476
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      43
      1061
    3. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      38
      745
    4. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      670
    5. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      21
      660
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      29
      653
    7. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      37
      653
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      607
    9. No nytkö tuli lähtö Orpolle?

      Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall
      Maailman menoa
      184
      604
    10. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      17
      593
    Aihe