Kreikka-Suomi EM-karsinta

Anonyymi

Kreikan kerroin on tipahtanut nopeammin kuin Tepon kalsarit Miehelän saunan ovella. Kannattaako nyt jo pelata Suomen voittoa, kun kerroin alkaa lähestyä viittä? Kreikka laskee kotonaankin maaleja, joten kai Suomipoika on jo selvinnyt krapulasta sen verran, että pystyy 1-2 maalia tekemään, jolla pitäisi irrota voitto? Kreikan karvaranteet hermostuvat, jos eivät onnistu maalia tekemään, joten saisiko Suomi jossain vaiheessa rankkipotkun? Kanerva kierrättää kokoonpanoa, mutta takuuvarmasti uusilla naamoilla motivaatiota riittää, koska he haluavat antaa näyttöjä EM-kisoja varten. Tänään omaan yksityiseen sähköpostiini saapuneessa vihjeessä annettiin olettaa, että Suomi voittaisi 2-1. Lähettäjän nimeä ei ollut, mutta eiköhän kyseessä ole meidän tuttu kaikissa toimissaan erittäin menestynyt aasialaismies?

3

137

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei Suomen voitto olisi edes yllätys. Nähdyt esitykset ja tulokset puhuvat puolestaan. Suomifutiksella menee juuri nyt lujaa. Kreikka voi olla jo orientoitunut Kansojen liigan jatkopeleihin, joten mitään älyttömiä puolustuspelin juhlia tuskin nähdään. Verkko heilunee molemmissa päissä. Tulosarvaus Kreikalle 3-2 ja Suomelle 2-3. Tasapelillä ei ole tänään käyttöä.

    • Anonyymi

      0-1 HT Kreikka pyöritti, mutta lepsuili sopivasti puolustuksessa, joten Pukki rokotti. Aika hengetönhän Kreikka tuntuu olevan, mutta ehkä tosiaan sillä on tähtäin jo tulevissa peleissä.

    • Anonyymi

      Suomipojalta loppui veto 2. puoliajalla. Sitä se ryypiskely teettää. Noh, EM-kisoihin päästy, joten saahan sitä vähän juhlistaakin. Kohtahan juhlat jatkuvat, kun joukkue saapuu takaisin Suomeen ryyppäämään, kjäh kjäh.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan

      Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla
      Maailman menoa
      72
      3024
    2. Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana

      Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "
      Maailman menoa
      63
      2599
    3. SE TAPAHTUI - Pekka Aittakumpu: Avioero

      Perussuomalaisten kansanedusta Pekka Aittakumpu käy parhaillaan avioero prosessia. Aittakumpu on siviiliammatiltaan past
      Perussuomalaiset
      112
      2430
    4. Anita ei saanut Heikkiä pihalle

      Kemijärven kaupunginvaltuusto ei tehnyt tietoisesti laitonta päätöstä. Heikki johtaa kaupunginhallitusta yhäkin.
      Kemijärvi
      89
      1476
    5. Martina Aitolehden rinnalla nähty Matias Petäistö yllättää - Uusi aluevaltaus TV:ssä!

      Matias Petäistö on tuttu Erikoisjoukot-realityn tiukkana kouluttajana. Hän on myös tuttu näky Martina Aitolehden parina,
      Kotimaiset julkkisjuorut
      34
      1296
    6. Drone-epäily Uudellamaalla

      Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html
      Maailman menoa
      101
      1017
    7. Emotionalisuuden puute.

      Joillain ihmisillä ei vain ole sitä "jotain". Heille kaikki täytyisi "vääntää" rautalangasta. Mutta heistä ei vaan o
      Sinkut
      192
      988
    8. Sait mut mies heikoksi

      Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m
      Ikävä
      84
      940
    9. Sofia Belorf esittelee Dubain kotinsa

      Lääniä on kattohuoneistossa. https://www.is.fi/tv-ja-elokuvat/art-2000011999877.html
      Kotimaiset julkkisjuorut
      154
      868
    10. Huulitäytteet ja tekotisssit

      Kylillä kulkiissa olen huomannut että tässäkin tuppukylässä on hameväki alkanut muokkaamaan ulkonäköään huulitäytteillä
      Suomussalmi
      70
      854
    Aihe