Akaan seurakunnan työntekijöille

Anonyymi

Älkää luottako AVI:iin se on seisonut "tumput suorina" kun työnantajani urjalan kunta on laiminlyönteineen vuosia vainonnut ja "teurastanut" työntekijöitään ja perheitä , josta on vahva näyttö ja useita asiantuntijalausuntoja .

Työntekijöitä on mm. kiusattu ja syrjitty sairauslomalle ja irtisanottu sairauslomaan vedoten , jättäen uhrit perheineen heitteille .
Törkeiden ja selvien työsuojelu ja työsopimusrikoksien lisäksi myös työterveys ja ammattiliitto sekä sosiaali ym. palveluita on törkeästi laiminlyöty ja rikottu .

6

319

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Urjalan kunnan entinen työsuojelupäällikkö Elina Anttila oli laiminlyönteineen itse piru kiusattuja ja syrjittyjä kohtaan .

      • Anonyymi

        Ja on edelleen .


    • Anonyymi

      AVI on pelkkä muodollisuus siitä ei ole mitään käytännön hyötyä mutta haitat ovat sitäkin suuremmat .

      • Anonyymi

        AVI hyi hel...tti .


    • Anonyymi

      Sääliks käy tätäkin raukkaa.

      • Anonyymi

        Pahimmat raukat löytyy virastoista mutta niitä ei tarvitse sääliä .


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      134
      2320
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      64
      2242
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      52
      1906
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      71
      1608
    5. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      97
      1461
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      97
      1455
    7. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      116
      1329
    8. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1200
    9. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1171
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      70
      1063
    Aihe