Autopesula paloi Villilässä

Mahtoiko olla tuhopoltto? Täh?
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

En tiedä. Mutta itsellä sellanen kutina on että olisi.. liian sopivasti kaiken näköstä sattuu. Eikö se kaupungin varasto palo ollu tuhotyö? Siinä loppu kesästä? Koko ajan eri tasosta ilkivaltaa on pitkin poikin Länsi Tamperetta.
Terveisin Tampereen mies 45v.
Ps. Koskahan sattuu jotain vakavaa?? Toivottavasti ei!

Äänestä
  • Tampere on muuttunut selkeästi huonompaan suuntaan. Yhä enemmän on paikat sotkettu töhräyksillä ja huumeiden käyttäjiä parveilee yhä enemmän. Samaan aikaan kuvitellaan luovan uutta metropolia ja rakennetaan asuntoja joihin työläisillä ei ole edes varaa.

    Äänestä

Aaahahaaaaa, rakentamisen taso. Kansi romahtaa ja tunneli kans.

Äänestä

Länsi Tampereelle on pesiytynyt selkeästi joku henkilö tai ryhmä jolla aikaa ja röyhkeyttä hajottaa ja sotkea paikkoja , liikennemerkit väännellään bussi katokset rikotaan , tehdään graffiteja ,rikotaan autojen renkaita, lista olis kai loputon jos muistaisi kaiken mitä on kuullut ja nähnyt.
Terveisin Tampereen mies 45v.

Äänestä
  • Terroristejä. No, ei tätä nykyistä täystuho/itsetuho yhteiskuntaa/maailmaa edes kannata pelastaa.

    Äänestä

Meinataanko tuolle puoliksi palaneelle pesulalle tehdä jotain? Mitään toimintaa ei ole näkynyt tontilla sitten paljon jälkeen. Kiva maisemanpilaaja.

Äänestä
  • Älä katso sinnepäin, joskos se helpottas oloasi.🙄

    Äänestä

  • Asiaa sen paremmin tuntematta, uskon että asiaa selvittelee sekä poliisi, että vakuutusyhtiö.
    Vasta kun poliisi on saanut omat tutkimuksensa valmiiksi, voi vakuutusyhtiö aloittaa oman osuutensa.
    Sen jälkeen korjaus todennäköisesti kilpailutetaan muutamalla urakoitsijalla.
    Vasta sen jälkeen voi korjaustyö alkavaa.

    Suunnilleen näin asiat menee yleensä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Asiaa sen paremmin tuntematta, uskon että asiaa selvittelee sekä poliisi, että vakuutusyhtiö.
    Vasta kun poliisi on saanut omat tutkimuksensa valmiiksi, voi vakuutusyhtiö aloittaa oman osuutensa.
    Sen jälkeen korjaus todennäköisesti kilpailutetaan muutamalla urakoitsijalla.
    Vasta sen jälkeen voi korjaustyö alkavaa.

    Suunnilleen näin asiat menee yleensä.

    Taitaa olla joku palomies mikä sen aiheutti.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mahtoiko olla tuhopoltto? Täh?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu