Millaisen nautinnon nämä valittajat saavat kun jaksavat jauhaa ihan selvää asiaa? Valituskierteen alullepanija ei ole valituksen allekirjoittaja. Hän toimii bulvaanina. Valituksen takana ovat Karvioilainen kunnalispolitiikko ja entin merkittävässä kunnan virassa toiminut henkilö. Hallinto-oikeus on jo hylännyt yhden valituksen ja käynee korkeimmassa samoin. Tässä on kysymyksessä vain lapsellinen kiusanteko.
Valitus kunnajohtajan valinnasta
7
182
Vastaukset
- Anonyymi
No eihän sellainen peli vetele, että kunnanjohtajaksi valitaan nainen joka oikeesti hoitaa hommat ilman suhmurointia ja hyvävelijärjestelmän sanelua. Olisiko todelliset valitusperusteet kuitenkin voineet olla : ei keskustapuolueen jäsen ja ei oma suosikki kunnanjohtajaksi. : )
Heinävedeltäkin löytyy vielä valitettavasti vanhakantaista politikointia jonka perusvahvuudet ovat aina olleet mustamaalaaminen, valehtelu ja oman edun tavoittelu.
Ja jotkut vaan saavat toimillaan joka paikan sekaisin, toimivatpa he sitten missä tahansa.
Toivottavasti kunta vaatii vahingonkorvauksena valittajalta jokaisen euron asiaan käytetyn työajan ja lakipalveluihin menneiden rahojen takaisinsaamiseksi. - Anonyymi
Kepulaiset joutaisi suonsilmään!
Eipä ollut Joulukonsertti-listassakaan näiden kepujen "suoritusta".
Eikö Kepu olekaan IN?
Tietovisa: kuka ei ollut enæ osallistunut:1
2
3 ,pari vielä lisää? - Anonyymi
Olet oikeassa valituksen taustajoukoista. Valittaja on tarvinnut apua ja tukea valituksessaan, sillä hänellä ei taito riitä. Lisäksi valittaja ei ollut valintakokouksessa mukana, mutta silti hän on sanatarkasti pystynyt kommentoimaan tapahtumien kulut ja lausutut sanat. Luultavasti istunto nauhoitettiin.
Tekniset, tapahtuneet mokat päätöksenteossa on korjattu, joten valituksen jatkamisen syynä lienevät katkeruus, kateus, kiusanteko. Sillä hyvinhän Maarika on toimensa hoitanut.
Valitettavasti on niin, että vaikka miten olisi kiisantekoa, niin demokraattisen valitusjärjestelmän hyödyntäminen ei oikeuta perimään valituksesta sivutuotteena aiheutuneita muita kuluja valittajalta.
Karviolainen poliitikko pääsee kuulema avaamaan sanaista arkkuaan poliisikuulusteluissa. Hänestä olisi tehty rikosilmoitus aiheena kunnianloukkaus, jutuista mitä hän lausuillut eräästä toisesta kunnan luottamushenkilöstä (naispuolinen) omaa luottamustehtäväänsä hoitaessaan. - Anonyymi
Karviassa ja Petrumalla paskimmat keput!
- Anonyymi
Ihmettelen kuinka kepu pitää sitä politiikkoa riveissään. Aiheuttaa aellaisen imagotappion muille puolueen päättäjille.
- Anonyymi
Minkä imagotappion?kun ottaa huomioon kuka ns "johtaa"kepuja tällä kylällä.
- Anonyymi
Kuka se valittaja on??
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun533926KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar912320Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo451982- 221773
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?261521- 281516
- 151172
- 311118
- 1091074
Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale791032