Terveysasema vs. johtava viranhaltija

Anonyymi

Koskenkylän terveysasema aiotaan lakkauttaa säästösyistä. Säästöjä on väitetty saavutettavan noin 50 000 euroa. Tätäkin suurempi säästö on helposti saavutettavissa irtisanomalla yksi johtava viranhaltija, joita kaupungin palveluksessa on kuin Vilkkilässä kissoja.

Kaupungin johto on politiikkojen avustuksella kuitenkin valinnut linjan, jonka mukaan koko ajan palkataan uusia viranhaltijoita ja se rahoitetaan kaupunkilaisten välttämättömiä
peruspalveluja lakkauttamalla.

5

281

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nimenomaan! Uusia palkataan lisää ja vanhoille kavereille keksitään uusi virka samalla palkalla. Kyllä kylässä on nyt johtajia. Haisee!

    • Anonyymi

      Koska tarkoitus on hyötyä vallasta ja sortaa kansalaisia eli äänestäjiä,jotka puolestaan mielellään alistuvat sorrettaviksi ja äänestävät aina uudestaan samat sortajat valtaan.

      Pahuuden palvelijat tietävät, että aikaa on vähän ennen suurta romahdusta joten kiirettä pitää saada miljoonat tilille. Onnettomat eivät ymmärrä että romahduksen tapahtuessa tilin saldo muuttuu miljoonasta nollaksi. Jonka jälkeen heille jää palkinnoksi vain tuomio sorrosta.

    • Anonyymi

      AJ et oikee viranhaltia ,,,

    • Anonyymi

      Vedet tullu sisään kuulemma.

      • Anonyymi

        Huono homma


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      66
      3032
    2. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1801
    3. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      111
      1656
    4. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      222
      1227
    5. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      123
      957
    6. Pitikö mennä rakastumaan

      Oi kyllä, kyllä piti. Kiitos vaan sulle mies! Todella kiitän..
      Ikävä
      93
      933
    7. Mitä tai ketä kaivattusi

      muistuttaa?
      Ikävä
      60
      924
    8. Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...

      Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil
      Maailman menoa
      65
      907
    9. Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!

      No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik
      Viihde ja kulttuuri
      6
      825
    10. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      34
      800
    Aihe