huomasin myös toisen ajokkini suttaavan sillä"kevyemmällä rattaalla etenkin talvella.
onko skoda suberB keula lukollinen vai lukoton kuten golffissa?
onko skoda suberB keula lukollinen vai lukoton kuten golffissa?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
no ei ehkä kokemuksia skootasta mutta golffissa oli tyypillinen vika/piirre kun esim talvella nosti kytkimen niin sehän jäi vouaamaan siihen kuoppaan minkä se teki ja toinen rengas vaan pyöri kepeästi. no sitten kuulin että jos tilanne on tuo niin jätin tyhjäkäynnille vaihepäällä ja pikkusen kaasua siihen sutimaan ja menin sen toisen renkaan luo ja iskin napakuppiin vasaralla jolloin se toinen rengaskin lukittu ja rupesi pyörimään eli meni ns lukkoon.
auto tosin karkasi ladon seinään siltä istumalta.
Lukoton+keula,+kuten+99%+kaikista+muistakin+tuotantoautoista.
Höpö on keksinyt taas kivan uuden asian, lukkokeula ja sitä sitten pitää tunkea joka paikkaan ja keksi hauskoja provoja siitä.
Lukkokeula on aikanaan Avensis omistajien pyytämä lisävaruste, jolla saisi kalavaunun ohjauksen lukittua kuljettamaan ajoneuvoa suoraan. Suoralla tiellä.
TM testissä kiiteltiin uusimmasta korollasta jo löytyvän.
Toyota valmisti alunperin omoelukoneita ja siltä ajalta on jäljellä siksak vetely. Kojelaudasta voi valita suoraompeleen, mutta se pitää muistaa ottaa pois päältä kaarteissa.
Toyotan takaloosterissa voi kuulemma keittää riisiä. Ruostuminen on hidasta palamista, mutta Tojotassa niin nopeaa, että vesi kiehuu nopeasti. Samasta syystä istuinlämmittimiä ei tojossa tarvita.
eikös tuohon kaalivankkuriin(2019) passaa sen skoda 105 superin perä(1980 luku).
yhtä hyviä vehkeitähän ne ovat ja yhtä komeitakin.
aikoinaan oli sanonta renkaat ja loota, se on skooda :D
Se on kato helppo koota, neljä pyörää ja halpuutettu loota.
Kyykytin teho-Oculla 2000-luvun alkupuolella valmistetun Mazda 6:n. Kyllä jäi pahasti altavastaajaksi Nipponin poikien tekele.