Romaanidemari Veijo Baltzaria yritetään lavastaa syylliseksi. Halosen nimittämä kulttuurineuvoksen väitetään osallistuneen ihmiskauppaan. Vaikka järkevät ihmiset ymmärtävät, ettei tällainen ole mahdollista, niin poliittiset vastustajat käyttävät tilannetta hyödyksi likaisessa propagandassaan.
Jälleen ajojahti
Anonyymi
44113
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 44
Vanhimmat
Baltzar tarvitsee tukea. Miksi Antti on aivan hiljaa?
Olihan jo yksi vastaava tapaus jossa demari eliitti nimitti erään demari " herran " kunniaan ,eli toveri Tuppurainen nimitti Al Taeen Risto Reippaasti ! Vuosimalli 2019!
Sitä ennen oli nimitetty Mikael Näkkäläjärvi joka paljastui kissojen tappajaksi ja vanhuksen kiusaajaksi !
Al Taeen tapaus oli kaikkea rasismin äärihuippua ja valehtelun ,ja kieltämisen ja selityksen lisäksi .
Mutta sitten paljastuu tämä romanidemarin tapaus ,jonka tosiaan Tarja Halonen on aiemmin nimittänyt Veijo Balzarin ,kulttuuri neuvokseksi ,nimittänyt tietysti niin ,että saa jotain rahaakin , eli romanien tapaan eläkettä .
Nyt sitten Al Taeen tapaan alkaa kiistämisen ,selvittelyä ja lopullisesti kohta Tämä romanidemarin tunnustaa .
"Baltzar tarvitsee tukea"
Eikös tukea ole ropissut satojen tuhansien skaalassa?
Koska romani oppii tulemaan omillaan toimeen?
Tämä on tietenkin (taas) yksittäistapaus.
Tarja on miehen hyväksi demariksi ja SP:n arvopohjaan sopivaksi havainnut.
Aloittajan tarkoittama yksittäistapaus ei mitenkään muuta asiaa.
Se hyvä puoli toki vihervassareiden ielestä asiassa on, että kummallisesta nimestään huolimatta ko HraB ei ole välimeren insinööri eikä lääkäri.
Syytteet ovat perusteettomia.
Miksi Paateron avustajat lähtevät ja liittyvät kilpailevan puolueen leipiin?
Eikös poliisi tutki ,eikä joku kanssanneuvosto ,niinkuin komunistien valtioissa!
Niinhän ne demari kansanneuvoston mielestä oli Al -Taeen tapauksesta , Husu Husseinin tapauksessa , Oulun imaanin tapauksessa tai niin kai Mikael Näkkäläjärven tapauksessa?
Mutta kyllä Suomessa vielä luotetaan Suomen poliisiin ja oikeikeuslaitokseen !
Hyvät demari toverit kannattaa rauhoittua ja jospa annettaisiin noiden tahojen tutkia ja hutkia mm tämä tapaus Veijo Balzar kulttuuri neuvos ,taideeläkeläinen ,oikein Halosen ,Lipposen sekä Rinteen suosikki jopa useita tunnettuja suomalaisia taiteen eliittiin kuuluvia oli hänen tukenaan vuoden 2015 eduskuntavaaleissa , taitaa nyt hävettää ,no anteeksi vaan! He antavat Tuppuraisen tapaan kuten Al -Taeen tapauksesta ,hiukan puhuttelua ehkä! Lidman asialle ¡
Miten Suomen poliisi rynnäköi ,jos ei ole perusteita , epäillä vakavista rikoksista ? No onhan poliisikin erehtyväinen ,näinhän on jo huomattu Aarnio tapauksessa .
Johan syyllisyyttä näkyy tosin Baltzarin naamalla mm kun oli 2015 eduskunta ehdokkaana , ja seisoi tuki henkilöiden kanssa kanssa valokuvissa. Tai oli vain jännitystä !
Kun kai ajatteli miten tähän nyt on joutunut ,jopa armeija kaveria Paavo Lipposen kanssa .
Ei olisi pitänyt lähteä mukaan ,mutta kun kaiken maailman vihervasemmiston naiset ovat pommittaneet ,asetu nyt demarien eduskunta ehdokkaaksi !
Kun vielä saivat tuo lesboja ja meidän romaanien kulttuuria suosivan tuen takana olevan pressan antamaan tuon kultuurineuvoksen arvon . Hu huh ! Mihin tässä vielä joutuu?
No onhan tuossa vielä SDP n ja vihreiden eliittiä mukana ,on Antti Rinnettä, Liisa Jaakonsaari ,on Pekka Haaviston Outi Kahiluoma tuki porukassa ,on näin varmaan hän ajatellut ,eli joutunut tilanteeseen vihervasemisto naisten painostama !
Sekä tuo Paavo Arhinmäki ja Minna Sirvö jakavat rahaa ,niin että ei tiedä mihin sitä tuhlaa!
Eli nämä tausta joukot vastuuseen , miten hän nyt yksinkertainen romaanin olisi itse tähän joutunut ,kuten nyt omistamaan miljoona talon ja Porsche maasturin ,jos ei olisi olut noita sihteereitä ja vähän vanhempaa ja jopa alaikäistä naista painostamassa toimintoihin !
Eli kyllä Veijo Balzar on puhdas ja rehellinen kultuurineuvoksen arvon omaava , vain mies !
Tosin kyllä herää kysymys mikä mies kun ,on vain lähennellyt ,useita "tyttöjä" viitaten Hesarin mukaan ,kun he haastattelussa ovat todenneet , jopa kyllä yrittänyt suudella ja jopa joskus yrittänyt Tampereen hotelissa saman peiton alle .
Mutta nämä " tytöt " kaikki sanovat torjuneen tämä " omasta mielestä hurmaavan prinssin " ehdottomat jopa fyysiset kosketukset . Eli aika onnetonta toimintaa ,jos näin
Eli kyllä ihmettelen ,jos muuta ei löydy fyysiseltä puolelta , samoin ihmettelen myös miten nyt jo kultuurineuvoksen arvolla varustettu demarin tulot on vuonna 2016 , 0 €!
Ja siten ostaa Venäläisellä tämän Raaseporin talon 500000 eurolla ja ajaa Porschella!
Kyllähän kuulemma kulttuuri ja opetus ministerit ( ,2011 - 2016 ) Gustafsson , Kiuru , Arinmäki ja Viitanen kaikki vihervasemmiston kulttuuri myönteisiä , rahaa jakoivat Baltzarin projekteihin ja Arhinmäki alainen taiteen tukiyksikkö Minna Sirvö ,jopa antoi komeasti täyden taiteilija eläkkeen , rahaa oli ,vaikka esimerkiksi Hurstin anomus leipäjonoissa oleville 50000 euroa ,kylmästi evättiin , oli tärkeäpää tukea teatterigurua , jopa sadoilla tuhansilla , kun tietenkin taustalla vaikuttaa demarit Tarja Halonen ,Paavo Lipponen Liisa Jaakonsaari ja vihreät Pekka Haaviston ja Outi Kahiluoman tapaiset toverit , vai mitä sanotte Paavo Arhinmäki ja Eila Veikkanen ,olikohan nimi oikein , kuitenkin vasemistoliiton Arhinmäki ja tämä Eila siis SDP tiesivät lähententely yritykset
Olihan tehty Baltzarin toimintaan liittyvä lana tutkimus ( maksoi 180000 ) jossa selvisin,että ei täytä korkeakoulujen vaatimuksia ja oli epämääräistä , joten opetusministeriön kanta oli ,erään osasto ei jatkoon , mutta toiselta osastolla rahaa meni edelleen koko ajan samoin , Helsingin kaupungilta ,monilta järjestöiltä?
Tiitisen lista julkiseksi heti, turvallisuuden tähden oikeusvaltio Suomessa.
On Suomen kansallinen etu, ett Tiitisen lista pysyy kassakaapissa. Yhtään demaria siellä ei ole, joten sen takia ei kannata vaatia avaamista.
Kuka on puhunut demareista, sinä itse.
Maanpetokseen taannoin syyllistyneiden nimien salaaminen (Tiitisen lista) on Suomen lähihistorian törkein teko, joka on mahdollistanut tämän köörin poliittisen toiminnan takapiruna jopa Suomen eduskuntavaaleissa ja ehkä kansaivälisissä tehtävissäkin.
Maanpetos on harkittuun murhaan verrattavaa toimintaa, sillä rikosoikeudellisesti Suomen lain mukaan ne eivät kumpikaan vanhene koskaan.
Tiitisen listan henkilöt tulee saattaa oikeustoimien piiriin niin pian kuin se on mahdollista, eli viimeistään seuraavien valtiollisten vaalien jälkeen.
Korj. TÖRKEÄ maanpetos ja (harkittu) murha ovat yhteismitallisia.
Alkuperäisen Tiitisen listan nimet toimivat ainakin Suomessa samaan tapaan kuin Terijoen hallitus aikoinaan, ainakin päämäärä oli sama.
Pyrkimys saattaa Suomi osaksi NEUVOSTOPERHETTÄ keinoja kaihtamatta oli ja on törkeää maanpetosta.
Siinähän olisi ulkomaankauppaministerin toimenkuva jo ansaittuna.
Businesta tehdään ja jäsenkirjakin löytyy. Toki jälkimmäinen on tärkeämpi.
Nopeasti pystyyn kansanliike pelastamaan tämä rakastamamme kulttuurineuvos.
Onko hän siis demari, joka on kirja? Romaani?
Nyt tämän Veijon kannattaisi myötää kaikki mahdolliset syytteet SILLÄ jos hän kerran on Demari niin kaikkihan tietää että hän valehtelis!
Ehkä hän hakee apurahaa palkatakseen vielä lisää nuoria naisia syyttämään häntä vielä muistakin asioista.
Suurrikolliset persut mollaavat kenaasti muita, ennen kuin asiaa on edes tutkittu.
No MIETI itte kumpi on rikollista toimintaa, joku harmiton nettikirjoittelu VAI ihmiskauppa - ÄLY HOI!
No, demarin mielestä nettikirjoittelu ilman muuta.
Syytökset Baltzaria kohtaan ovat keksittyjä ja osa demarien vastaista kampanjaa.
Näinhän se Suomen poliisi ottaa syyttömiä kiinni .
Eli kun on demari on syytön ?
Miksi joku moista lavastaisi?
Voisitko hieman perustella!
En tunne tapausta kuin uutisista mutta se mitä olen lukenut saattaa osoittaa olevan syytä epäillä jostain mikä ei ihan laillista ole.
Baltzar on romani. Viime aikoina on voimakkaasti hyökätty vähemmistöjä vastaan, jos he vain ovat olleet demareita.
Voi siinä jotain pientä huolimattomuutta olla, mutta kun on nähnyt hyökkäykset Al-Taeeta ja Husua vastaan, niin aika pienistä on lähdetty tekemään kauheaa showta. Rasismia tietenkin ja aivan poliittisesti tarkoituksenmukaista.
Insetsiukko jonka demarit värväsi lautamieheksi käräoikeuteen, kamalaa ajojahtia vähemmistödemareita kohtaan. Kyseinen mulkero tuomittiin mutta tottakai ihan syyttä, tyttären olisi pitänyt vaieta hyväksikäytöstä ja kunnioittaa demarien arvopohjaa ja ylivertaista ihmisarvoa.
Näin demareilla. Mites teillä?
Kirjailija ja kulttuurineuvos Veijo Baltzaria epäillään törkeästä ihmiskaupasta. Samaan kokonaisuuteen liittyen on vangittu myös 36-vuotias nainen, jota niin ikään epäillään törkeästä ihmiskaupasta.
Naisella on vuosien kytkös Baltzariin.
Iltalehden tietojen mukaan nainen on toiminut vuosien varrella useissa erilaisissa poliittisissa luottamustehtävissä Uudellamaalla. Hän on ollut ehdolla useammissa vaaleissa. Puoluekannaltaan nainen on edustanut Baltzarin tavoin sdp:tä. Hän on korostanut muun muassa koulutuksen ja kulttuurin tärkeyttä.
Nainen on toiminut myös maahanmuuttoon liittyvien asioiden parissa. Hän on myös esiintynyt laululavoilla.
Törkeästä ihmiskaupasta epäilty nainen on kuvaillut itseään luovan alan ammattilaiseksi ja yhteiskunnalliseksi vaikuttajaksi. Koulutukseltaan nainen on ilmoittanut olevansa filosofian maisteri.
Mitään ei ole todistettu.
Mikä ihmeen ukko? En ole kuullutkaan. Virittelet omiasi, että saisit parjata demareita.
Ole huoleti. Pirkka Pekka Petelius pyytää mannen puolesta anteeksi.
On syytä epäillä rikosta. Ukko omistaa miljoonatalon rannalla, eikä tuloja nimeksikään.
Näinköhän.
Baltzar on tuomittu rikoksista aiemminkin, mutta demarien mielestä tuomioistuimet olleet täysin väärässä.
Älä huolehdi Veijo. Sinulla on korkeat demarit suojelijoina, kuten Mooses, Antti ja Tarja. Kyllä se vielä iloksi muuttuu.
Kirjailija ja kulttuurineuvos Veijo Baltzar vangittu – epäillään törkeästä ihmiskaupasta
torstai 21.11.2019 klo 14:12
Kirjailija Veijo Baltzar on vangittu todennäköisin syin epäiltynä törkeästä ihmiskaupasta.
Kirjailija Veijo Baltzar on vangittu epäiltynä törkeästä ihmiskaupasta – avustajan mukaan Baltzar kiistää syyllistyneensä tekoon
Rikoksen epäillään tapahtuneen vuosina 2016–2019 välisenä aikana Helsingissä ja Tammisaaressa.
Presidentillä on armahdusoikeus. Js Tarja Halonen on presidentti. Toivottavasti toimii pian.
Uutisotsikoita :
Rikollinen repii useiden ,Bemareiden (BMV) sisuksia !
Media repii useiden Demareiden (SDP):rikoksia !
Uutisotsikoita :
Valheilla alkoi Rinteen hallituksen taival !
Valheisiin päättyy Rinteen hallituksen taival !
PS . Voi keksiä tai ottaa suoraan lehdistä !
Miksi se ei olisi mahdollista?
Kun uutiset ovat kertoneet hänen ostoksistaan niin kiinteitö kuin nelipyöräostoksillakin niin niillä kuukausiansioilla joita hänellä virallisesti on ollut ei niitä hankita eli ainakin jotain hämärää hommaan liittyy ja lienee siten paikallaan selvittää asiaa.
Jos kyseessä on (puheiden/uutisten mukaan) tosiaan nuorten naisten ja jopa tyttöjen ahdistelu ja ainakin hyväksikäytön yritykset, niin siitä on hyvä tiedottaa jotta porukka osaa varoa, tytöt varsinkin. Minua vanhaa ukkoa hän tuskin osaisi alkaa jaakaamaan.
Jos olet politiikassa, jos elät yhteiskunnan varoin roisisti ainakin lähes öky taloissa, niin siisti elämä ja käytös ilman venkoiluja pitäisi olla selviö!
Tapaus Betzar kiteyttää hyvin demareiden arvopohjan.
Tässä asiassa on nyt Sossut olleet jälleen täysin tietämättömiä ja vieläpä kaikki johtohenkilöt presidenttiä ja useampaa pääministeriä möyöti!
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006323261.html
Sama arvopohja yhdistää.