Kuningatar Vikotira oli eka joka synnytti kipulievityksen kanssa

Anonyymi

Historian eka synnytyksen aikainen kivun lievitys sai paikkaansa kuningatar Viktorian synnytyksen aikana

Lapsi on kahdeksas ja se oli eka anastasia lääke

kirjoittaa yandex zen

3

107

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Synnytys olisi ollut kamala ilman kivunlievitystä.

      • Anonyymi

        Oma kokemus etten ensimmäisissä synnytyksissä käyttänyt kuin miedompia kivunlievityksiä, mutta viimeisessä otin epiduraalin ja oli paljon mukavampi synnytyskokemus, vaikka ei niistä aikaisemmistakaan mitään traumaa jäänyt. Heti kun lapsi syntyy kivut unohtuvat.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Oma kokemus etten ensimmäisissä synnytyksissä käyttänyt kuin miedompia kivunlievityksiä, mutta viimeisessä otin epiduraalin ja oli paljon mukavampi synnytyskokemus, vaikka ei niistä aikaisemmistakaan mitään traumaa jäänyt. Heti kun lapsi syntyy kivut unohtuvat.

        Itse olen vain kerran synnyttänyt ja jos vielä saan toisen lapsen otan myös silloin epiduraalin. Ja ponnistan puoli-istuvassa kuten ekankin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      26
      4523
    2. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      109
      2292
    3. Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!

      Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa
      Puolanka
      98
      1513
    4. Miten suomalaiset miehet

      On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää
      Ikävä
      173
      1436
    5. Anna mulle vielä tilaisuus

      näyttää kuinka susta tykkään.
      Ikävä
      60
      1294
    6. Eräs läheinen sanoi

      Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.
      Ikävä
      56
      1155
    7. Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä

      – On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe
      Perussuomalaiset
      204
      1118
    8. puukkotappelu-keskella-tieta

      https://www.paivanlehti.fi/puukkotappelu-keskella-tieta-kohta-toinen-miehista-makasi-elottomana-maassa/ Poliisi sai klo
      Rovaniemi
      11
      1069
    9. Muistatko vielä

      Missä nähtiin ensimmäisen kerran? Miehelle.
      Ikävä
      50
      1049
    10. Missä Martina miehineen?

      Onko tämä v. 2009 Turhin julkkis unohdettu nyt vallan? Mistä nyt tulee rahaa, kun ketään ei kiinnosta? Tähänkö päättyi M
      Kotimaiset julkkisjuorut
      193
      1004
    Aihe