Tuomoisunnuntai

Anonyymi

Tuleva pyhä on tuomiosunnuntai. On hyvä, että kaikkivaltias Jumala on oikeudenmukainen. Jumala tuomitsee jokaisen yksilöihmisen ja kansat oikeuden mukaan. Jooel 3. Todella iloitsen, että Jumala on oikeudenmukainen. Jooel 3:2 Minä kokoan kaikki kansat ja vien heidät Joosafatin laaksoon. Jo Napoleon sanoi paikasta. Sinne mahtuu kaikki maailman armeijat.

Toinen asia Hes. 39:11- . Juutalaiset hautaavaavat Googin joukkoja Israelissa 7 kk. Jos et tunne raamattua, tutki sitä. Nämä sodat tulevat vielä toteutumaan. Todella Jumala maksaa jo maanpäällä kansojen tekemät vääryydet. Tällä palstalla en paljasta valtioita niiden nykyisillä nimillä. Tiedän kyllä ne vallan hyvin. Tiedätkö sinä? Tänä päivänä saa vihapuheen leiman niin helposti. Ihmettelen vaan, miksi vihapuhe käsite on vasta nyt käytössä. Koko alokasaika oli yhtä vihapuhetta. Ei todella mitään ole itselle jääny siitä painamaan. Vain naurua.

Snl. 11: Katso vanhurskas saa palkkansa maanpäällä, saati sitten jumalaton ja syntinen. On todella totta tämä jae.

5

102

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sotahulluja koko palsta täynnä

    • Anonyymi

      Tuomioitahan sieltä lykkää !

    • Mitä arvelette? Ottomannit surmasivat n. 1 milj armenialaista 1915-1917. Siis nykyisessä Turkissa. Josef ja Adolf surmauttivat 32 milj. eläessään. Samat diktaattorit sortivat pienenpiä kansoja, siirtelivät rajoja mielensä mukaan. Surmasivat paljon viattomia ihmisiä. Kyllä muutkin. Esim. Dresdenin tuho. 35000 viatonta uhria. Olisivatko Josef ja Adolf voineet tulla uskoon viime hetkillä? En ole saanut vastausta tähän. En tiedä. Näitäkö kaikkea Jumala katsoisiko sormien läpi? Ei todella katso. Kansojen tuomio , Jooel 4. On hyvä ajatella ihmiskunnan, kristinuskon tätä puolta tuomiopäivänä.

      Myös Googin loppu, mistä on jo kirjoitettu. Juutalaiset hautaavat Googin sotajoukkoja 7kk Israelissa. Hes. 37-39.

    • Anonyymi

      Keitähän kaikkia he tulevat tuomitsemaan tuomiosunnuntaina ?

      • Anonyymi

        Jos vaikka siellä tuomittaisiin nuo sapatinpitäjät, kerran tuomiosunnuntai.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      133
      1675
    2. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      225
      863
    3. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      144
      851
    4. Töysä otsikoissa

      Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!
      Alavus
      35
      775
    5. Lähdetkö kanssani

      syömään joskus😘
      Ikävä
      73
      747
    6. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      47
      727
    7. 54
      712
    8. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      63
      618
    9. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      80
      608
    10. Mistäkö haaveilen

      Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä
      Ikävä
      29
      561
    Aihe