Nyt se todellinen karva nähdään.
Persutko työväenpuolue hah hah
Anonyymi
35<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 35
Vanhimmat
Hah hah miten ? ja sinäkö siitä karvasta edes jotain ymmärtäisit ? Hah hah
Onneksi natsipuolue on oppositiossa.
Sinulle varmaan kyllä, seinähulluna se on sinulle varmasti joka paikassa.
Miten niin onneksi? Saa räksyttää täysin ilman vastuuta. Sehän on juhlaa verrattuna painavaan hallitusvastuuseen. Et taida tietää kauheasti politiiasta.
"Painava hallitusvastuu" ? Millaista se on ?
Halla-aho otti kantaa postilaisten mielenilmauksessa että Suomessa jokaisen pitäisi pystyä elättämään itsensä työllään
No mikä se sitten olisi aloittajan mielestä, demaritko? Älä unta nää.
Eihän aloittaja edes tiedä mikä on työväenpuolue. Eihän hän ole koskaan ollut töissä ja nähnytkin vain TV;ssä. Karvan peräänhän tuo raukka antipersu on, varsinainen Zoolandian kävijä.
No mitä mieltä te Perussuomalaiset nyt sitten olette esimerkiksi suomalaisen työväestön todella aktiivissta ammattiyhdistystoiminnastsa täällä Suomessa?
Tuo Kommari luulee että lakkoilu on joku työväen vakiotaktiikka. Lakkoilu on Kommunistien taktiikka ja se ei ole koskaa ollut mitään muuta kuin Kommunismia.
Tuolla logiikalla suomalaisten kommunistien määrä on sitten hetkessä räjähtänyt nousuun. Tiedätkös sinä melumaakari, että lakko-oikeus on myös ihmisoikeus? Ihan noin tiedoksi vaan, jos on sattunut yleissivistys jäämään tasolle, jossa kommunisti-sanan oikeinkirjoituskin tuottaa haasteita. Vai kirjoitatko sinä kommunisti/kommunismi-sanat aina isolla alkukirjaimella ihan puhtaasta kunnioituksestasi jaloa aatetta kohtaan? :DDDD
Mikä ihmeen karva?
23%
Koskahan mahtaa taas tulla uudet kannatusluvut, tulis köyhillekin Joulumieltä - Ai niin mut nehä on vasurei!
Silläkö sinä kämppäsi lämmität, että galluptulos lämmittää mieltäsi? Varsin ekologista.
Persut+eivät+koskaan+ole+olleet+duunarien+puolella+eivätkä+ole+nytkään.+Porvaripuolue,+ei+olisi+muuten+mennyt+kokkareiden+ja+kepun+kanssa+samaan+hallitukseen+duunareita+ja+köyhiä+kyykyttämään.+Jos+Halla-aho+sanoi,+että+palkalla+pitää+tulla+toimeen,+niin+ei+s@nonut,+että+millä+palkalla!+Sillä+30-50%+pienemmällä!++En+ole+persujen+puolelta+nähnyt+mitään+tukea+postilaisten+lakolle.
Tuohon hölmöön toisteluusi ei sen enempää. Eikö nyt mene hiukan typeräksi, että Halla-ahon pitäisi määritellä minkä kokoisella palkalla työntekijän pitää tulla toimeen. Eikö aika yksnkertaista ja selvää ole, että palkallaan jokaisen pitää tulla toimeen.
Mitä ja minkälaista tukea olisi Perussuomlaisten mielestäsi pitänyt lakolle antaa ? Ei puolue ollut osapuoli mitenkään tuossa, ja Halla-ahokävi tervehtimässä mieltään osoittavia lakkolaisia.
No nämä vasurithan käy niin kuumana kun omat ministerit (Rinne & Paapero) meinas kusettaa Postin työntekijöitä oikein huolella. Ei sen puoleen ottais muakin päähän jos olisi vasureita äänestänyt!
Itse asiassa tämäkin juttu tullaan jälkeenpäin kääntämään (valehdellaan) että hallitus ja pääministeri estivät tämän työehtoshoppailun KUN todellisuudessa medialiittohan taitaa nyt pelastaa Antin kasvot MUTTA vain sillä edellytyksellä että Hallitus puuttuu NYT peliin ja tämä tehty työntekijöiden siirto perutaan - Maksaako se sitten Paateron tai postin hallituksen paikat jää nähtäväksi!
Postin hallitus ja johto pitäisi laittaa uusiksi kokonaan, siellä on kymmenien miljoonien tappioita sulateltu ja siirrelty vuosia, syytetty pakketien ja kirjeiden huonoa kannattavuutta, kuitenkin ne ovat maksaneet johtajiston ylisuuret palkat ja edut, Postin hallituksen paljjiot ja bonukset. Suoraan sanoen tuolla ollan valehdeltu kansalaisille - omistajille. Kenkää siis perseeseen.
Halla-ahon johtajuus perustuu vain ja ainoastaan vastakkainasettelun toistamiseen aina e-
siintulevissa nahnikoissa syötettyihin yksinkertaistettuihin ratkaisuihin jotka ovat suun-
natut niin kaljakuppilan viisastenkerhosta pienyrittäjien degeneroituneeseen huippuun.
-Ei tuollainen sekarotuinen lauma haukahtelijoita mikään työväenpuolue ole.
Persuihin en kuulu, enkä osaa sanoa minkä porukan puolue on. Mutta on paljon asioita joista minä ja moni muukin lähipiirissä on samaa mieltä Persujen ja Halla-Ahon kanssa. Jos vielä osoittavat olevan oikeasti enemmän palkansaajien puole kun Keskusta ja Kokoomus jotka hyvin kaukana normaalista palkansaajista ainakin mitä edellisen hallituksen toimia seurannut niin tulee mielenkiintoista. Mutta kuka tulevaisuutta tietää ja mitä äänestäjät haluaa ja miten oikeasti me asiat ymmärretään. Näillä palstoilla paljon kirjoittajia joiden ajatuksia täytyy ihmetellä, etenkin vihervasemmiston Kokoomuksen ja Keskustan puolesta puhujien.
Semmoista se on, kun muodollisesti pätevät yrittävät johtaa, mutta alan ammattitaito puuttuu. Taitamattomuus peitellään ja syyt siirretään niiden niskoille, joilla on heikoin puolustautumiskyky.
Ei taida Postinkaan johdolta vaadittu minkäänlaista logistiikka-alan asiantuntemusta, kun heitä on tehtäviinsä palkattu.
Palaillaan asiaan kun saat kopioituihin teksteihisi lähteen, on reilumpaa käydä sitten keskustelua siltä pohjalta, kun tiedetään kuka tuonkin mielipiteen on laatinut.
PERSUT ON TYÖVÄEN PUOLUE. Nimittäin yrittäjätyöläisten.
Duunarit on saatava halvempien taksojen liittoihin. Mieluummin koko liittojärjestelmät romutettava, jotta persuyrittäjä saa aina sen halvimman duunarin.
PS for ever.
Riistopersu? Siinäpä ne Halla-ahon puheet palkasta, jolla ihminen tulee toimeen, vedettiin kerralla pöntöstä alas.
Vedit niinsanotusti persujen duunarisiipeä kuivana kakkoseen?
Halla puhui aivan totta, miksi duunari valittaa?
Jos palkka on pieni, sillä on vain tultava toimeen!!
Työtä kunnioittava PS.
PS for ever.
Onko sulla yhtään hajua, mistä oikein huutelet, ja miksi ?
Nuo ovat omia "johtopäätöksiäsi" jostain, joista ei kai kukaan tiedä mistä, edes sinä itse.
Mutta kerro toki, mihin tuo älyllisesti matalaostsainen huutava töräyttelysi perustuu.
Sitten töräyttelet itse itsellesi vähintään yhtä älyttömiä ?
Mitä oikein puuhastelet, aika outo keskustelu ja kina itsesi kanssa ?
kokoomuus on työväenpuolue!
Vaikka on työläinen niin ei tarvitse olla tyhmä ja herkkäuskoinen tai ainakaan vainoharhainen.
USA:ssa duunarit äänestävät republikaaneja, koska republikaanit ovat "isänmaallisia" ja "puolustavat amerikkalaista elämäntapaa".
Sillä ei ole merkitystä, että republikaanit siirtävät duunarin rahat miljonäärien tileille.
Tämä kuvio toimii Suomessakin. Duunari köyhtyy mielellään, jos saa vastineeksi perussuomalaista isänmaallista patsastelua.
Osoitatko taas, tai edes kerran, miten tuo väitteesi Perussuomalaisista pitää paikkaansa. Millä tavalla Perussuomalaiset edistävät tuota kuvailemaasi toimintaa ?
Vain persuteltua totuutta ja faktaa, Kiitos !
. . . niin ja kysehän on tietystikin "Perustellusta totuudesta".
Vasemmisto on menettänyt otteensa työväestä ja syyttää siitä Perussuomalaisia
Onhan Antti nytkin Moskovassa hakemassa ohjeita Putinilta duunarien kurittamiseen ja alistamiseen.
Demarien yliherruutta ei yksikään duunari kyseenalaista!!!!!