Torstain pelit 28.11.

TPS - Ässät 1 (2,25)

Jälleen tarjoillaan herkkua Liigasta et sillei hei! Lumiukko ei voi uskoa Tepsin kotikerrointa hei! Ennen kauden alkua Lumiukko olisi sijoittanut Ässät neljän viimeisen joukkueen sekaan ja Tepsin 2-4. sijalle hei! Noh, Ässät voi alkaa pikkuhiljaa valmistautumaan jokavuotiseen tyjennysmyyntiin, kun Tepsin on pikkuhiljaa käännettävä volat kaakkoon, jotta pääsevät edes säälipleijareihin. Tästä voitto ja pientä momentumia alle? Kyllä kiitos.

8

182

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tänään toteutuu jalkkiksen puolella taatusti useita suuria kertoimia, mutta probleemi tietenniin on löytää ne etukäteen, kjäh kjäh. Allekirjoittanut ajatteli vetäistä mm. Slovan Bratislava ja CRF Cluj. Slovan pelaa vieraissa vs. Besiktas, jolla on 0p ja joka on jo pudonnut jatkosta. Cluj pelaa Lazion vieraana. Laziota ei näytä tämä turnaus kiinnostavan, eikä sillä ole enää kuin teoreettinen mahdollisuus jatkoon. Onko Laziolla ja Besiktasilla motivaatiota pelata toivottomassa tilanteessa pelkästään kannattajiensa iloksi? Slovanista saa päälle kolmen ja Cluj'sta viiden kerrointa. Kysyttäviä?

    • Anonyymi

      Johan tuo TPS on asiantuntijan silmään tasonsa näyttänyt. Vain todellinen amatööribetsari uskottelee TPS:n kuuluvan sijoille 2-4. Salli mun nauraa..

      • Lumiukko puhui ennen kautta tehtävästä arviosta materiaalin perusteella.


    • Anonyymi

      2-2, tiukkaa tulee tekemään, kuin Savon sydänmailla.

      • Anonyymi

        5-2, Tepsi voittaa.


    • Anonyymi

      Hei, sina komea mies Lummiukko! Mina olla Carmen, tosi kaunis ja seksikas nainen Kolumbia. Etsin varakas mies Suomi tai Ruotsi! Haluan tulla sinun vaimo heti! Rakastan sinut, olet rikas ja voittaa koko aika paljon raha. Ota yhteys ja tavataan heti rakas!!! Carmen

      • Anonyymi

        Hyvä Carmen, Lumiukolla ei seiso kuin kovassa pakkasessa, joten rakastajaa et hänestä saa.


      • Anonyymi

        Lumiukko täällä, juuri lähdössä aamuvuoroon. Hyvä Carmen, en ole tällä hetkellä kiinnostunut, vaikka viestisi saikin "jääpuikon" seisomaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ketä ikävöit?

      Tuntomerkkejä jos täällä oikeat kohtaavat❤️
      Ikävä
      118
      2434
    2. Juniorivalmennus Jokereissa..

      Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau
      Nuorten jääkiekko
      31
      1574
    3. Ammuskelua taas

      Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.
      Kokkola
      21
      1512
    4. Et saa mua ikinä

      Oma vikasi. Naiselta.
      Ikävä
      129
      1458
    5. Päivämääriä

      Minä päivämääränä näit kaivattusi viimeksi?
      Ikävä
      68
      1263
    6. Introverttinä osastolla

      Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s
      343
      1131
    7. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      89
      1015
    8. Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?

      Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?
      Ikävä
      58
      1005
    9. 122
      841
    10. VIELÄKIN NAURATTAA

      Seurustelua haluais. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      79
      825
    Aihe