Uskontojen välinen dialogia ei ole syrjintää ja vihapuhetta

Kun Kristitty tarkastelee Islamia kriittisesti ja huomatuttaa näiden uskontojen välisistä erosta, silloin kysymys ei ole syrjinnästä ja vihapuheesta vaan uskontojen välisestä dialogiasta.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Suomessa siitä on tehty tuomittavaa, ja osa porukasta on ajamassa sitä ja vastaavaa keskustelua laittomaksi. Sananvapauden hengessä tottakai, vihapuhetta vastaan 🤣

Äänestä
  • Niin uskonnottomat jotka eivät itse varsinaisesti ole edes perustuslain oikeuksien ja vapauksien piirissä tulkitsevat asiaa näin koska eivät osaa eivätkä ymmärrä. Tämä on pelkkää epäpätevyyttä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kun Kristitty tarkastelee Islamia kriittisesti ja huomatuttaa näiden uskontojen välisistä erosta, silloin kysymys ei ole syrjinnästä ja vihapuheesta vaan uskontojen välisestä dialogiasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu