Paras lääke MS-tautiin
ShoJa
41492
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kylläpä se tuo kannabiksen pössyttely auttaa melkein joka tautiin. Muutenkin tuo oli tosi luotettavan oloinen juttu.
Tyypillistä, ettei tuossa ollu kerrottu viitteenä, minkä tutkimuksen mukaan kannabiksesta on apua ms-taudissa...aika epäilyttävää.
Vuoden 2003 marraskuun Lancet-lehdessä oli tutkimus, jonka mukaan kannabiksesta ei ole apua.
Ainakin Sativex -lääke on kliinisestikin osoitettu tehokkaaksi ja turvalliseksi lääkkeeksi ms-tautiin ja hermokipuihin. Kyseessä siis kannabisuute jota käytetään sublinguaalisesti (kielen alle suihkuttamalla).
http://www.gwpharm.com/research_phase_iii.asp
Ei tällä palstalla tarvita diilereitä. Vetäkää rauhassa mömmöjänne, muttei niitä tarvi täällä mainostaa. Joku voi vielä vaikka uskoa ja kohta on ms-taudin lisäksi vielä jotain mömmöriippuvuuksia.
entä ne haittavaikutukset......