Tähän ketjuun viikonlopun vedot. Lumiukko kotiutuu parin tunnin päästä aamuvuorosta, jolloin alkaa intohimoinen scouttaaminen et sillei hei!
Thanksgiving-viikonlopun vedot
6
132
Vastaukset
- Anonyymi
Taavetti on isäukkosi.
- Anonyymi
"Intohimoinen scouttaaminen" on karhuhomojen koodikieltä ja tarkoittaa "raivokas fistaaminen".
Newcastle - City
Cityllä on enemmän rasitusta alla, sillä se pelasi tiistaina Mestarien Liigassa. Viime viikonloppua oli tietysti Valioliigan peli ja ennen sitä usea Cityn pelaaja oli maajoukkuetehtävissä. Newcastle on puolestaan saanut levätä ja juonia taktiikkaa tähän peliin. Cityltä on vieläkin poissa tärkeä ykköspuolustaja Laporte ja tietysti paras maalipyssy eli Aguero. Sterlignin täytyy ottaa vastuuta, vaikka pelasikin tiistaina täydet minuutit. 1X
Dinamo Riikka - SKA
Riikka on suhteellisen hyvä kotiujoukkue vankalla kotiyleisöllä. SKA:n kausi on ollut pettymys. Riikka 1,5 maalia.
New Jersey Devils - Rangers
Paikalliskamppailu. Rangers pelasi eilen jatkoajalle venyneen vieraspelin ja heti tänään on toinen vieraspeli. Lepoetu on siis kotiujoukkueella, jolla oli eilen välipäivä. Ykköstä lapulle.Ruka mäkihyppykisa.
Saksan Karl Geiger on FIS:n raportin mukaan hyvässä kunnossa. Mies oli karsinnan kolmanneksi paras reilusti pisimmällä hypyllä, mutta kompensointi- ja tyylipisteet tiputtivat tulosta. Ensimmäisessä maailmancupin kisassa Puolassa mies johti ensimmäisen kierroksen jälkeen, mutta FIS:n raportin mukaan joutui erittäin epäonniseen tuulirakoon ja tippui toisella kierroksella seitsemänneksi. Geiger voitti karsintakierroksen Puolassa.
Karl Geiger palkintopallille? Kyllä 3,00 (Bet365)
Geiger voittamaan 10,00 (Betsson)
Markus Eisenbichler hyppäsi harjoitushypyissä hyvin, mutta kaatui karsintahyppynsä. Pääsi silti kisaan mukaan. Eiköhän maailmanmestarin taso kuitenkin riitä vähintään kuuden joukkoon?
Eisenbichler top-6 3,50 (Expekt)- Anonyymi
Hyvää pohdintaa Lumpparilta. Kyösti ei oikein uskonut siihen, että jos harakat jää tappiolle, se voisi nousta tasoihin, mutta niin vain Lumppari oli taas oikeassa.
tiedättekyllä- Anonyymi
Täydellinen munkkimaalihan se vaparista tullut oli. Geiger-mittari hyytyi täysin, eikä päässyt pallille, vaikka ennakkosuosikki ja noinen kova norski diskattiin. Riikkakon johti 3-1 ennen vikaa erää, mutta niin vain hävisi 3-5 et sillei hei!
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko852137- 431710
Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!
Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!671461- 741228
- 771161
Pitsaa selliiä
Onko uudet pitsat hyviä, kannatteooko käyvä vai suosiollako pittää hilipasta sotkamoon261144- 481133
- 591051
- 37923
Nyt tiedän
Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai37902