Pääsääntöisesti Pattayan artisti luokittelee ihmiset suosikeiksi tai mustalle listalle osan jäädessä neutraaleiden mitättömyyksien joukkoon.
Suosikit muodostavat ”hovin”, jossa kaikki samanmieliset ja samalla puolella olevat tukevat artistia, näitä kutsutaan peppusiksi.
Häpeän pelko lienee yksi syy siihen, miksi artisti heijastaa kaikki virheet ja puutteellisuudet itsensä ulkopuolelle.
Toisena merkittävänä tekijänä on kateus, joka yleensä johtaa kiusaamiseen.
Ikävintä on todeta, että tämän kaltainen kiusaaminen on yleistynyt myös matkailijoiden yhteisöissä.
Toisin ajatteleva ja elämässään hyvin menestyvä henkilö on usein uhka artistille, jolloin artisti hoviväkeään systemaattisesti hyödyntäen pyrkii hiostamaan kilpailijan ulos yhteisöstä.
Oveluuden mestarina artisti kätkeytyy itse ikään kuin ulkopuolisena taka- alalle pitäen ohjat kuitenkin tiukasti käsissään.
Mikäli yhteisössäsi on vahvasti artistinen henkilö, pidä häneen etäisyyttä niin paljon kuin mahdollista.
Älä kerro hänelle henkilökohtaisia asioitasi äläkä paljasta heikkouksiasi, koska saatat löytää ne edestäsi.
Artisti pyrkii muuttamaan totuuden päinvastaiseksi, jolloin uhrista tehdäänkin syyllinen.
Tässä tehtävässä artisti hyödyntää hyvin systemaattisesti ”hoviaan” uskomaan muunneltua totuutta.
Ole hyvin tarkka, ettet kerro artistille myöskään lahjojasi ja varallisuutta, koska ne aiheuttavat kateutta, katkeruutta ja kostoa.
Terveet rajat omaava aikuinen ei tuota vahinkoa kanssamatkaajalle vaan arvostaa oikealla tavalla osaamistaan ja myös lähimmäisen osaamista.
Pattayan artisti.
8
53
Vastaukset
- Anonyymi
Nyt kyllä Herra aloittaja oivallisesti näpäytti.
- Anonyymi
Artisti ilmoitti lähtevänsä lenkille ja haaveilluusiotalkoisiin, joten päivän päivitys pulkassa.
- Anonyymi
kerran menin terveysasemalle keksimään jonkun taudin inhotiskillä jotta pääsen juamaan käsidesiä.
nyt oon resupetterit juonu neljänä päivänä peräkkäin tärpättiä. siis kirjaimellisesti. kielestä lähti nahkat ja oon puhekiellossa. Eipä tässä oo kauheesti puhuttavaakaan kun viereisen punkan Tolu-Einari vietiin toiselle osastolle. Mun huone on tässä kantatien puolella nin tuuletusikkunasta olis ollu kiva tupakoidessa huutaa "siisti vehe mutta onko laatua?", aina kun tosta menee pärrä ohi. nyt talvella niitä on aika vähän.
Omaishoitaja on käyny kerran päivässä kattoo. Tuonu nuudeleita ja haisee viinalle. Hotelli Vantaassa käy kuulema imuroimassa yötyökseen. Huolettaa onko se ees kattonnu kiljun voltit, ettei ala happanemaan. Kiva päästä täältä himaan jos ei o mitää laatujuomaa. Pääsiäisenä pitäis viimestää päästä mutta ku ne ei saa päätettyä kummassa pitää mua. Psykiatrisella vai kardiologisella.- Anonyymi
naura vaan petteri mut et tiijä sitä tunnetta ku saa juodakseen käsidesiä pattayalla oma läskin ukkeli kainalossa katellen kun pattayapoissit raitilla lauleli H Uorat kainaloissa mut mä vaan kurnuttelin siinä ollen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "984466Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293313No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452370- 351378
- 341143
- 371086
- 131054
- 1581007
- 6934
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12872