https://www.is.fi/oulun-seutu/art-2000006330093.html
Presidentti kutsunut Linnan juhliin kunniavieraaksi.
101 vuotias Isänmaallinen vl-vanhus - hienoa !
15
289
Vastaukset
- Anonyymi
Tuntuu mukavalta, että Eino Syrjäniemi tunnustaa uskonsa Iltalehden jutussa. Toivotan Eino Syrjäniemelle hyvää loppumatkaa Taivaan Kotiin!
- Anonyymi
Iha hyvä kirjoitus mutta tuli ehkä vähän farisealaisuutta esiin,Koskaan en ole ryypännyt enkä polttanut,Het niin ku piti ruveta esittään omia ansioita.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Iha hyvä kirjoitus mutta tuli ehkä vähän farisealaisuutta esiin,Koskaan en ole ryypännyt enkä polttanut,Het niin ku piti ruveta esittään omia ansioita.
Hähää,Moni juoppo on pääsyt perille taivaan kunniaan Jumalan armosta ja tää kekkuloi yhä täälä eikä ole viinaa maistanutkaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hähää,Moni juoppo on pääsyt perille taivaan kunniaan Jumalan armosta ja tää kekkuloi yhä täälä eikä ole viinaa maistanutkaan.
Niin eikö olekkin ihme että on sellaisiakin ihmisiä joilla on kunnia-asia pitää päänsä selvänä, eikö olekkin ihme?
ja ihme se on sekin, että jotkut ylpeilee sillä että on ollut sekopäinen ääliö lähes joka viikonloppu. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin eikö olekkin ihme että on sellaisiakin ihmisiä joilla on kunnia-asia pitää päänsä selvänä, eikö olekkin ihme?
ja ihme se on sekin, että jotkut ylpeilee sillä että on ollut sekopäinen ääliö lähes joka viikonloppu.No Raamaattu ilmoittaa että herra on ylpeitä vastaan mutta nöyrille antaa armon.
Ylpeilee sitten vaikka onnistumisia taikka epäonnistumisia. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin eikö olekkin ihme että on sellaisiakin ihmisiä joilla on kunnia-asia pitää päänsä selvänä, eikö olekkin ihme?
ja ihme se on sekin, että jotkut ylpeilee sillä että on ollut sekopäinen ääliö lähes joka viikonloppu.No kaikilla ihmisillä ei ole lahjaa selvita elämästä siis ainakaan koko elämää olla selvinpäin,Mutta tää herra kyllä ottaa kunnian itelle,Heralle sekin kuuluis mutta ei anna sitä kunniaa kelle se kuuluis!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No Raamaattu ilmoittaa että herra on ylpeitä vastaan mutta nöyrille antaa armon.
Ylpeilee sitten vaikka onnistumisia taikka epäonnistumisia.Missä kohti se sen ilmoittaa?
- Anonyymi
Tämän herran puolesta pitäisi rukoilla että pääsis eroon omavanhurskaudesta mutta vaikeempaa päästa eroon ku esim syvällä maailman synnin syövereistä.
- Anonyymi
Ei Hän sitä tunnsta, ainoastaan sen, että köpöttelee sinne, kun naapuriin tehtiin.
- Anonyymi
"""ITSENÄISYYSPÄIVÄN Linnan juhlia vetreä veteraani odottaa uteliaalla mielellä. Saattajaksi matkaan lähtee Veikko-poika. Lestadiolaiseen herätysliikkeeseen kuuluva Syrjäniemi ei ole kiinnostunut tanssista eikä juhlimisesta, mutta presidentin ja hänen puolisonsa tapaaminen on päivän kohokohta."""
Onks tää se kaveri joka heitettiin vauvana roskikseen?
- Anonyymi
Onkohan tämä 101 vuotias isänmaallinen vanhin elossa oleva Perussuomalainen?
- Anonyymi
Olkoo mikä on mutta ei sen kummempi ihminen verrattuna siihen mikä on kuollut vaikka 0.1vuotiaana.
- Anonyymi
Ihan kuin muut vanhukset EIVÄT OLISI isänmaallisia.
- Anonyymi
No eihän tuollaista kukaan - ennen sinua - ole väittänyt. Veteraaneja ja yleensäkin sodissa raskaita uhrauksia isänmaan puolesta tehneitä ihmisiä on kyllä muistettu joka itsenäisyyspäivä niin pitkään kuin jaksan muistan, toki useamminkin voisi muistaa. Ei jutussa sanota, että hän olisi ainoa isänmaallinen, mutta yksi sellainen. Hieman valoja päälle nyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial201761Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1441738Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva3181413Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221108Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2091102- 1391048
- 285975
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt3945- 11945
Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks49898