Kansa ei anna tätä temppua enää koskaan Keskustalle anteeksi.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/604d5454-52f8-43f6-8ca2-443fa26e331f
Sipilä tuhosi Keskusta viimeisenkin kannatuksen
17
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Jos on totta niin aika uskomaton teko. Jotenkin Keskusta on alkanut haisemaan.
- Anonyymi
Varokaa Sipilää,,, selkään puukottaja!!! Kepu pettää aina! Lukekaa IS:n Karvalan kirjoitus niin silmät aukeaa, minkälaista paska sakkia kepulaiset ovat. Ja jotku vielä äänestää kepu:sia. Ei Jumalauta!!!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Varokaa Sipilää,,, selkään puukottaja!!! Kepu pettää aina! Lukekaa IS:n Karvalan kirjoitus niin silmät aukeaa, minkälaista paska sakkia kepulaiset ovat. Ja jotku vielä äänestää kepu:sia. Ei Jumalauta!!!
Iltalehden Karvalan juttu ei IS:n juttu.
- Anonyymi
Pitkästä aikaa Sipi sai aikaiseksi jotakin hyvää.
- Anonyymi
Pääministerin vaihto oli hyvä, mutta saattaa koitua kepun itsensä tuhoksi. Viimeistään nyt kaikki tajuaa kuinka kiero kepu on ja pelkkä tyttönen puheenjohtajana, joka jää demareiden pjn jalkoihin.
- Anonyymi
Ainakin Kepun johdon esiintyminen Rinteen erottamis touhussa oli ylimielistä. "Kun tästä nyt on jo kolme kertaa sanottu, ettei luottoa ole niin luulisi viestin perille menevän (Rinteelle). Kyllä se voidaan kirjallisenakin lähettää"
- Anonyymi
Sirkka-Liisa Anttila sanoi YLEn haastattelussa, että syyt Rinteen kaatamiseen tullaan julkaisemaan vasta, kun on saatu uusi hallitus.
Myönsi siis suoraan, että kepulla on ollut muita motiiveja kuin ovat tähän mennessä kertoneet. Tällaista parlamentaarista demokratiaa siis kepu ajaa!
Kepu petti taas. sippilä aina ihmistä vastaan.- Anonyymi
Kuka tai mikä oli se "kenttäväki" joka aloitti viesteillään lietsomaan Kepun johtoa vaatimaan Rinteen eroa?
- Anonyymi
Taustavoimat koittavat edelleen laittaa kepussa hanttiin normikansan asioiden hoidossa , mielummin jatkaisivat vaan maassamakaavien potkimista , raukkamaista !Tuntuu kovasti vaikealta toimia oikeudenmukaisesti , varsin outoa että meininki jatkuu näin jos ei haluta sitten kannatuksen lopullisesti lyödä naulan arkkuun.
- Anonyymi
Kepu siis kertoo syyt hallituksen kaatamiseen vasta, kun uusi hallitus on muodostettu.
Todella luottamuksen arvoista toimintaa.
Kepu pettää aina. - Anonyymi
Kepu laittoi nuoren untuvikko- tyttösen puolueen johtoon, joka on niin avuton ettei saa kunnolla sanaa suustaan. Isot pojat pelaavat pelin, kuten tahtovat. Sipilä lestaveljineen häärää takana ja uhraavat sitten Kulmunintarpeeksi suuren mokan tultua ilmi. Hallelujaa.
- Anonyymi
Sipilä ulos Keskustasta.
- Anonyymi
Oli tuo Antti Rinteen ajojahti todella törkeä temppu Keskustalta. Rinne otti vaalien häviäjän hallitukseen uskoen, että yhdessä Keskustan kanssa Suomesta saadaan vähän oikeudenmukaisempi mutta Keskusta paljasti hampaansa.
- Anonyymi
persu se on kuulkee hyvä puolue, siinä ei oo mittään pahhoo ja kaikki asiat tietäävät, tarvihtoo vuan osata sannoo taikasana "maahanmuutto", persu suomen ainoaks puolueeks, muuta ee tarvita
- Anonyymi
"tarvihtoo vuan osata sannoo taikasana "maahanmuutto", persu suomen ainoaks puolueeks, muuta ee tarvita"
Putsaapas korvasi, ota pois kepu- ja vihervassarisuodatin niin sieltä kuulee muutakin järkitekstiä.
- Anonyymi
Kepun aika meni jo ohi. Olisi pitänyt ottaa maahanmuuttoon kielteinen kanta.Ennen äänestin kepua nykyään ääneni menee Perussuomalaisille!
- Anonyymi
Niin täältäkin, koko suomi on kohta nimensä mukaisesti perussuomalainen. Etelä-Suomi on oikein hullaantunut perussuomalaisiin ja mikäpä ettei, heillä on mahtavan älykäs puheenjohtaja. Toivotaan, että saadaan suomi takaisin!
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 474741
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on204494Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h783583Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist443543En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛143487Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai943371Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1682896Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?52820- 252529
Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....
Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta312134