Antti Rinne hoiti hommansa ihan hyvin, mutta joutui nyt sitten kepun keplottelun uhriksi.
Kiitos Antti. Toivottavasti et jätä politiikkaa tähän, sinä teit hyvän hallitusohjelman ja sellaisia tarvitaan vielä tulevaisuudessakin.
Kiitos Antti. Toivottavasti et jätä politiikkaa tähän, sinä teit hyvän hallitusohjelman ja sellaisia tarvitaan vielä tulevaisuudessakin.
Vastaukset 16
Vanhimmat
ONKO HYVIN HOIDETTU ASIAT JOS PITÄÄ VALEHDELLA?
Samaa+mieltä+kuin+aloittaja+,mutta+lisään+yhden+sanan+:+
Hoiti+hommansa+hyvin++HUONOSTI+,+SITÄ+KIITTÄÄ++varmaan+Perussuomalaiset!+Gallup+22.4%+!
Mutta+ei+pieneläkeläisten+ja+vanhusten+ja+läheisten+,hoitajien++muisto+ole+kovin+hyvä+Rinteestä+!
Luvattu+paljon+,toteudu+ei+oikein+mikään+!+No+jos+naiset+hoitaa+,kun+SDP+vaaliteltoilla+taisi+niin+
Sanna++Marin,+kuin+muutkin+demari+ehdokkaat+noita+lupauksia+levittää+!
Vai vielä hyvä hallitusohjelma, lupaili ummet ja lammet äänestäjille mutta kuka muu sai palkankorotuksen kun Rinne itse!
Kokoomus ja Persut voisivat maksaa nettitrolleilleenkin oikeaa palkkaa, nyt ne huutavat täällä kuin nälkäkurjet kansainvälisen palkkojen alentamiskilpailun loputtomalla suolla.
Raukat on ilmeisesti otettu kortistosta työharjoitteluun, ainakin näin on tehty aivan varmasti EK:n toimistolla, jossa ekonomitkin lienee rektytoity sillä tavoin, päätellen osaamistasostaan.
Kyllä täällä kirjoittaa rehelliset ja oikeudenmukaisuutta kunnioittavat Suomalaiset ilman mitään palkkaa ,ei edes minkään puolueen jäseniä !
Mutta kirjoitetaan kun emme ymmärrä miten voidaan pettää omia eläkeläisiä ja vanhuksia lupauksilla ,joit ei olut kai tarkoitus edes toteuttaa ,vain omat edut ,eli vaali voitto oli tärkeä !
Senhän näki kun Rinteen hallitus aloitti ,kaikki kahmittiin itselleen ja hallitus puolueiden eliitille mm puoluetuet nostettu, omat palkiot nousi heti , rahaa tuhlattiin hallituksen butjetti neuvotteluihin 600000 ,kun varattu oli 183000 euroa ,miksi piti olla alkoholia ja karkkeja ,no sen takia kai tulokset oli mitä on nähty ! Sekä palkattiin 15 alivaltiosihteeriä ja 70 erikoisavustajaa lähipiiristä ja heidän palkat ja muut kulut veronmaksajien piikkiin!
Tämän Rinteen toiminta on kuin osan puhelinmyyjien ja näiden koti myyjien ,myydään putki- ikkuna remontteja , SDP vaaliteltoilla myytiin lupauksilla samaan tapaan ,hävettävää !
Eiköhän tänne näitä sammakoita kirjoita nämä vielä mukana olevat vihervasemiston hyödylliset idiootitit ja ehkä nuo 15 alivaltiosihteeriä ja 70 erikoisavustajaa ,joista osa on puoluetoimistoista ja siirretty ja tietysti kun puoluetukiin korotettiin ,niin sinne on tosiaan kortistosta palkattu trolleja ,eli kyllä on heikkoa tuo puolustus ,sen onneksi on jo rehellinen oikeuden mukainen Suomalainen puolueesta riippumatta huomannut .
Kyllä tuo kuusi kuukautta tämän vihervasemmiston/ keskustan / RKP hallitus on ollut heikoin hallitus ,kautta aikojen ja tämän hallituksen pääministeri epäluotettavin kautta aikojen ,ja aiheuttanut niin taloudelista menetystä Suomelle ja nyt myös Suomelle EU n parlamentti puheenjohtajuuden aika myös samakoilla maineen menetystä riittävästi!
Kiitos Keskusta puolueen tupailloissa olleet rehellinen maalaisjärjellä varustetut miehet ja naiset painostaneet riittävästi edustajienne porukkaa ,jotta järki löytyi! Kiitos Keskusta!
Lestaporukka sai Katrin pyörryksiin mutta ei tuo sipilän Katrin korvaan kuiskuttaminen pitkässä juoksussa toimi.
Ottaisi Katri oppi-isänsä Paavon neuvot käyttöön ja heivaisi lestaporukat omaan karsinaansa niin voisi Keskustan kannatuskin elpyä.
Anttihan valehteli ei Juha koska kommunisto
totuutta puhuu kyllä historia kertoo sen
Katteettomat vaalilupaukset ja sekava muu toiminta teki Rinteelle potkut.
Vaalilupauksissa ei ollut mitään katteetonta ja sekavaa on ollut vain opposition säheltäminen.
Milloin kokoomuksen vieteriukot taas alkavat pomppia? Sitä oli kiva katsella.
Niin, rahaa tulee tunnetusti taikaseinästä...
Vappusatasetkin saatiin jakoon täysimääräisesti ;-D
Eläkerahastoissa on ylimääräistä kertymää tyhmille kannattajille jaettavaksi.
Sossulien äänestäminen vaatii kykyä kieltää tosiasiat. Kuten edellisestä kommentista nähtiin.
Tosi asia keplotellulla vaalivoitto !
Eläkeläiset ja muut oikeamieliset ja rehelliset , jotka tuohon Rinteen lupaukseen sortui ja demarien ( SDP n ) ehdokkaan numeron äänestyksessä laittamaan ,ovat jo vannoneet , ei ikinä anna ääntänsä petosantin puolueelle ! Sehän näkyy Gallup tuloksia kun lukee !
No sairaille ei voi mitää , kun kai jo kuukausia demareita on vaivanut ,joku Afrikkan hiekkarannoilla tullut virus tai oikos lähidästa , kun se ilmeni ensiksi kai tämän Al -Taeen tapauksesta ja sitten Husu Husseinin ,ehkä myös Mikael Näkkäjärvellän se ollut ,myös samaa mutta ehkä eri laji vaivasi tätä kultuurineuvokseksi korotettua Baltzarin romani vartaloa !
Eli virus iskeytynyt kovin moneen demareihin ja ehkä muihinkin kun nyt näyttää ,että vihreät on saaneet tämän valehtelu ja petos viruksen , Haavistoa nyt hiukan epäillään sen saamisesta ?
toivottavastii se ei leviä kädestä käteen ,kun nytkin Rinne kävi presidentti Niinistön pakeilla , kun se taitaa olla jopa eräillä demari binosaurkuksilla ,ovat olleet tosi hiljaa mm näistä yllämainituista henkilöistä ,vaikka media on kovasti kysellyt komenttiacnäistä henkilöistä viimeksi kulttuurineuvos Baltzrista ! Koska ovat olleet jopa eräiden , ykkös tukijoita !
Voi raukka mitä kirjoitat!
Ei ymmärrystä sinulla ,niinkuin ei pääministeri Rinteellä ,ei meinannut ,ymmärtää ,miksi keskusta ei luottanut häneen enää ! Kyllä kansa ymmärsi ja tajusi sen jo kuukausia sitten
Olisi lukenut täältä ,sen mitä kansa on mieltä kansa on jo alun vaalilupaukset ,kun eivät ole läheskään ole toteututtavissa , selitys on kun rahaa ei ole ?
Mutta omiin palkioihin , puoluetukiin ja tosiaan 15 alivaltiosihteeriä ja 70 erikoisavustajaa palkattiin lähes ministerin / kansanedustaja palkoilla ? Niihin rahaa on!
Samoin ostettiin heti maahamuuttajien ja kehitysapu rahoitukseen lisää ,jo entisiin hurjiin summiin ,nyt maahamuuttajien summa on 3.2 miljardia ja kehitysapu vie jo nyt n. 1 miljardia !
Viisas SDP taustainen presidentti Mauno Koivisto on sanonut mm "rikkaan maan köyhät lähettää rahaa köyhien maiden rikkaille " näin on olut mm tämä oli taas demari presidentti Tarja Halosen toimintaa , kun yritti saada YK virkaa itselleen!
Kokoomus osallistuu SDP:n pääministerikisaan, SDP:ssä on oikeistosiipi hyvin lähellä kokoomusta.
Todellakin. Kiitos Antti! Sinä osoitit toiminnallasi millaisia sosiaalidemokraatit ovat.
Lindtmanin kampanja alkoi. Hieman tekojämäkkää, ei mitään uutta.
https://yle.fi/uutiset/3-11102024