Kepu pettää aina

Ei sitten Sipilä malttanut pitää näppejään erossa hallituksesta. Kaatoyrityksen takana Iltalehden mukaan Sipilä ja muut keskustan vanhempi kansanedustajakaarti.

Kun se nyt onnistui toivottavasti työtä tekevät palkansaajat, lapsiperheet, Eläkeläiset, työttömät ja opiskelijat nostavat keskustalle keskisormen merkiksi, että tämä puolue on mafia ja Corleone häärii Sipilä.

Kepu pettää aina.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tämä oli selvää alusta asti, mutta hienoa, että lehdistö ei vaikene keplun toimista

Äänestä
  • Eihän siitä juurikaan kirjoiteta, kun iltapäivälehtien omistajilta tuli vihreää valoa Sipilän toimille. Ei kai kenellekään ole jäänyt iltapäivälehtien raivokkaan ja törkeän, pääasiassa valheiden ja ahdistelun tarkoitus. T

    Tässä on kyykäärme vain luonut nahkansa. Käärmelaji on lestakyy ja niillä on levittäytyneisyys lestadiolaisalieille ja lestayrittäjien piirissä. Käärme on pistänyt, kuka tahansa saa lapiolla taittaa käärmeen menon.

    EK:sta on tullit täysi tuki Sipilän toimille. Vetoapua, jossa tämä härdeli verhottiin Postin nimissä.

    Tämä maksaa nyt aivan varmasti kovina palkankorotuksia ja ikävä kyllä lakkoina. Kenen syy; Sipilä laittoi Kulmuni maalitauluksi. Pätkä puheenjohtaja uhrattiin. Kulmuni on sinisilmäinen, tiellä toikkaroiva kauris ja Kepun mafia on valmis vaikka "ajamaan vaikka päälle".

    Äänestä

Kansa kiittää Sipilää kun se toimitti sekoilevan pääninisteri"tussauksen" pois aiheuttamasta lisää vahinkoa.
Erityisesti tuo teko sai aikaan SDP,ssä suuren innostuksen ja toivon paremmasta yhteistyöstä keskustan kanssa.

Äänestä

Joo, ensin lehdet harjoittivat ajojahtia Rinnettä kohtaan ja kun tavoite oli saavutettu, alkaa Kepun paljastelu. Onko tarkoitus iskeä kiilaa demarien ja keskustan välille, jotta Orpo saisi helpotusta hallituskiimaansa?
Miksi näitä viestejä ei tuotu julkisuuteen jo perjantaina ja viikonloppuna? Varsinaista journalismia.

Äänestä

Sipilä on paskin ministeri mitä meillä on koskaan ollut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ei sitten Sipilä malttanut pitää näppejään erossa hallituksesta. Kaatoyrityksen takana Iltalehden mukaan Sipilä ja muut keskustan vanhempi kansanedustajakaarti.

Kun se nyt onnistui toivottavasti työtä tekevät palkansaajat, lapsiperheet, Eläkeläiset, työttömät ja opiskelijat nostavat keskustalle keskisormen merkiksi, että tämä puolue on mafia ja Corleone häärii Sipilä.

Kepu pettää aina.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu