Demarien Kymäläinen loikannut Keskustaan?

Anonyymi

Näin uutisissa luki, Suna Kymäläinen, kansanedustaja, Kesk.

Demarien täytyy nyt kyllä ottaa joukkopako puolueesta vakavammin. Pari kiloo pois ei myöskään olis pahitteeksi.

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ehkei Suna ole vielä ainakaan ,mutta kyllä vielä osa niin gallupin mukaan ,äänensä vielä demareihin tai keskustaan kyselyyn ja muutenkin muuttaa ,tämän nyky touhua seuratessa , voi sanoa ,että täysin hölmöläisten touhua pari päivää ,nyt ollaan niin ystäviä ja perutaan puheita , eli vain omat edut ja sen takia halutaan kitkutelia ,niin että palkiot ja kulukorvaukset juoksevat ja voi hypätä Audin takapenkillä ,olla niin ministeriä ,niin ministeriä , totuus ,että kansalaisten ongelmista ei ole väliä !
      Kyllä kansa näkee tämän savuverhon läpi näkee ,ei kestä kasassa tämäkään hallitus!
      Sillä nämä vihervasemiston ja Keskusta on sitoutunut hoitamaan eläkeläisille 💯 euroa joiden eläke on alle 1400 euroa ,ilman ,että mitkään tuet eivät poistu ! ja hoitotakuu 0.7 hoitajaa , vanhuksien hoitamiseen, ja hoitajille j lisää käsi varsia lähimäisille helpotusta ja huolta pois vanhuksistaan !

      • Anonyymi

        Samaa mieltä , tämä pelleily ei tule tuomaan mitään kannatuksen lisäystä ei demareille ja ei keskustalle ,ennen kuin vaalilupaukset ! on hoidettu , koska niin Rinne kuin useat
        vihervasemiston vaaliteltoilla olleet vaalivirkailijat , ne moneen kertaan ,toistettiin ,niin vanhoille kuin muillekin äänestys harkitseville Suomen kansalaisille!

        Vaaliteltoilla ja Rinteen sanoma " lupasimme jos SDP on vaalituloksen mukaan Suomen ykkös puolue vaalienjälkeen ,lupaamme alle 1400 euroa saaville eläkeläisille 💯 euroa,niin että ei vähennä tukia , ja tulee nettona " näin on luvattu pieneläkeläisille ( - 1400 € )

        Samoin vanhus väestön omaiset ja hoitajat odottavat vielä lupausta , joka kuului seuraavasti : " lupaamme hoitotakuu 0.7 hoitajaa " tämä on sen takia luvattu kun vanhuksien tiedettiin jäävän halpoihin jopa vuorokausiksi ja ulkoilu ja ruokailua ei ole hoidettu sen mukaan kuin ne on aikatalukoitu ! Tämän mitkä olla ministeri Kiurun mukaan muutaman lauseen lisäys ja viikon parin tarkistus ,nyt viimeinen tieto siirtyy vuodelle 2023 ?


    • Anonyymi

      Ainakin Suna täyttää SDP een vaatimukset jopa ministeri osaamisen tasolla.

      Niin notta valehteliko?

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/46bfe6b2-8e66-437b-9197-8e95b1e09d91

      ” Kymäläisen avoimet velat ovat yksityisoikeudellisia saatavia, joissa hakijoina ovat Collector Bank AB ja OPR-Finance Oy. Collector Bankin saatavasta Kymäläinen oli maksanut tiistaihin mennessä 71,64 euroa ja OPR-Financen saatavasta 1 011,25 euroa. Maksamatta oli 61,21 euroa ja 788,55 euroa.

      Kymäläisen ulosottomerkinnät ovat uusia. Collector Bankin saatava on tullut vireille 25. tammikuuta ja OPR-Financen saatava 8. helmikuuta.

      ”Tämä tuli minulle yllätyksenä”
      Kymäläinen vastasi Iltalehden kysymyksiin tekstiviestitse.”

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      50
      1129
    2. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      90
      1127
    3. Tämän päivän puukotusuutinen

      Epäillyn tuntomerkit? Nisti vai matu? Laittaisin betsit jälkimmäiselle.
      Seinäjoki
      17
      1010
    4. Svty paska työpaikka

      Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
      Suomussalmi
      17
      858
    5. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

      Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
      Intohimo
      44
      759
    6. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

      Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
      Ikävä
      112
      748
    7. Olisit voinut olla...

      ....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n
      Ikävä
      63
      681
    8. Onko viisikko aktivoitunut

      Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
      Seinäjoki
      11
      672
    9. Olet ihana mies

      Mun söpöliini 🙊😘
      Ikävä
      38
      579
    10. YT skoda Transtech

      Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..
      Kajaani
      69
      577
    Aihe