Näin uutisissa luki, Suna Kymäläinen, kansanedustaja, Kesk.
Demarien täytyy nyt kyllä ottaa joukkopako puolueesta vakavammin. Pari kiloo pois ei myöskään olis pahitteeksi.
Demarien Kymäläinen loikannut Keskustaan?
3
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Ehkei Suna ole vielä ainakaan ,mutta kyllä vielä osa niin gallupin mukaan ,äänensä vielä demareihin tai keskustaan kyselyyn ja muutenkin muuttaa ,tämän nyky touhua seuratessa , voi sanoa ,että täysin hölmöläisten touhua pari päivää ,nyt ollaan niin ystäviä ja perutaan puheita , eli vain omat edut ja sen takia halutaan kitkutelia ,niin että palkiot ja kulukorvaukset juoksevat ja voi hypätä Audin takapenkillä ,olla niin ministeriä ,niin ministeriä , totuus ,että kansalaisten ongelmista ei ole väliä !
Kyllä kansa näkee tämän savuverhon läpi näkee ,ei kestä kasassa tämäkään hallitus!
Sillä nämä vihervasemiston ja Keskusta on sitoutunut hoitamaan eläkeläisille 💯 euroa joiden eläke on alle 1400 euroa ,ilman ,että mitkään tuet eivät poistu ! ja hoitotakuu 0.7 hoitajaa , vanhuksien hoitamiseen, ja hoitajille j lisää käsi varsia lähimäisille helpotusta ja huolta pois vanhuksistaan !- Anonyymi
Samaa mieltä , tämä pelleily ei tule tuomaan mitään kannatuksen lisäystä ei demareille ja ei keskustalle ,ennen kuin vaalilupaukset ! on hoidettu , koska niin Rinne kuin useat
vihervasemiston vaaliteltoilla olleet vaalivirkailijat , ne moneen kertaan ,toistettiin ,niin vanhoille kuin muillekin äänestys harkitseville Suomen kansalaisille!
Vaaliteltoilla ja Rinteen sanoma " lupasimme jos SDP on vaalituloksen mukaan Suomen ykkös puolue vaalienjälkeen ,lupaamme alle 1400 euroa saaville eläkeläisille 💯 euroa,niin että ei vähennä tukia , ja tulee nettona " näin on luvattu pieneläkeläisille ( - 1400 € )
Samoin vanhus väestön omaiset ja hoitajat odottavat vielä lupausta , joka kuului seuraavasti : " lupaamme hoitotakuu 0.7 hoitajaa " tämä on sen takia luvattu kun vanhuksien tiedettiin jäävän halpoihin jopa vuorokausiksi ja ulkoilu ja ruokailua ei ole hoidettu sen mukaan kuin ne on aikatalukoitu ! Tämän mitkä olla ministeri Kiurun mukaan muutaman lauseen lisäys ja viikon parin tarkistus ,nyt viimeinen tieto siirtyy vuodelle 2023 ?
- Anonyymi
Ainakin Suna täyttää SDP een vaatimukset jopa ministeri osaamisen tasolla.
Niin notta valehteliko?
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/46bfe6b2-8e66-437b-9197-8e95b1e09d91
” Kymäläisen avoimet velat ovat yksityisoikeudellisia saatavia, joissa hakijoina ovat Collector Bank AB ja OPR-Finance Oy. Collector Bankin saatavasta Kymäläinen oli maksanut tiistaihin mennessä 71,64 euroa ja OPR-Financen saatavasta 1 011,25 euroa. Maksamatta oli 61,21 euroa ja 788,55 euroa.
Kymäläisen ulosottomerkinnät ovat uusia. Collector Bankin saatava on tullut vireille 25. tammikuuta ja OPR-Financen saatava 8. helmikuuta.
”Tämä tuli minulle yllätyksenä”
Kymäläinen vastasi Iltalehden kysymyksiin tekstiviestitse.”
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 501129
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.901127Tämän päivän puukotusuutinen
Epäillyn tuntomerkit? Nisti vai matu? Laittaisin betsit jälkimmäiselle.171010- 17858
Olisin valmis salaisiin tapaamisiin
Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet44759Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta
Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne112748Olisit voinut olla...
....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n63681- 11672
- 38579
YT skoda Transtech
Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..69577