meinaa tehdä länsikeskuksen prisman kassahenkilön töitä. typerä keksintö, kun kuitenkin tarvitaan ihminen vahtimaan esim jos vaikka alaikäinen yrittää ostaa olutta. sitten kun keksivät koneen joka lukee viivakoodit suoraan kassista, niin voin harkita.
minä en ainakaan
4
80
Vastaukset
- Anonyymi
Ei mun mielestä ole typerä keksintö. Jos on muutama tavara, pääsee nopeammin itsepalvelukassan läpi, kun kassalla on jonoa. Sen olen kyllä itse huomannut miten sitä viivakoodia välillä hakee, mutta tekemällä oppii. Hyvä puoli on sekin, että tavarat voi laittaa rauhassa omaan tahtiin ilman paniikinomaista tunnetta saada kassapöytä tyhjäksi uusien tieltä. Vielä parempi keksintö olisi se mukana kulkeva käsiskanneri, jolla saa tuotteen tiedot skannattua jo hyllystä otettaessa. Televisiossa oli kerran miten tämmönen on jossain Prismassa koekäytössä. Veikkaan tämän tulevan laajempaan käyttöön vaihtoehdoksi muiden ohella.
lajijasuris - Anonyymi
tänäänkin valtavat jonot kassalla, silti yksi työntekijä seisoi tyhjän panttina tyhjällä pikakassalla. normaalisti kassalle tullessaan olisi jonot lyhentyneet. täysin typerä uudistus, vasta kun vahtia ei tarvita, voidaan puhua järkevyydestä.
- Anonyymi
Vasta kun vahtia ei tarvita.... Vahtia tarvitaan epärehellisten varalta. Sitten kun epärehellisyyttä ei ole, ei tarvita vahtia.
- Anonyymi
siinäpä se, kun se vahti voisi mennä normikassalle, ja tehdä se duuni mistä palkankin saa. vaikka asiakas tekee itse työn tarvitaan silti se työntekijä, sen tähden hommassa ei olekkaan mitään järkeä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä
Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh704067Miksi aina pitää kilpailla parhaudesta?
Mua ärsyttää se, että kaikki kilpailut ja visailut keskittyvöt aina siihen, kuka on paras missäkin. Tänäkin aamuna tuli853355Pakkoruotsista luopumalla kymmenien miljoonien säästöt
Pakkoruotsin opiskelun kustannuksista ei ole juurikaan tehty kustannusselvityksiä, mutta joidenkin arvioiden mukaan siit983148- 1003001
Luterilaisen kirkon koko kastekaava on väärä
Uudessa testamentissa on kaksi täysin ristiriidassa olevaa kastekäskyä Matt 28:19 ja Ap. t. 2:38. Matteuksen evankeluimi412664Seksuaalinen ahdistelu, naisten vähättely ja törkeä käytös naisia kohtaan kukkii rakennustyömailla
Tällainen lienee ihan tavallisista kaikilla "äijävaltaisilla" työpaikoilla. Kaikki miesvaltaiset alat eivät ole toksise2412527Kerro minulle
Miksi teit niinkuin teit? Miksi kielsit tunteesi minua kohtaan. Miksi et halunnut että tiedän oikeasti mitä tunnet. Etkö832432Miten Yxäri iskettiin?
Voisin tässä unta odotellessani kertoa, miten mieheni lähestyi minua. Tunsimme entuudestaan. Hän kyseli minulta aina j2152416Rakkaalle J miehelle.
Hitto mulla on sua ikävä. Haluisin heti nyt tulla sun syliin ja suudella sua.ja, ja ja... Hirveä ikävä.922309Kristinuskossa Isän ja Pojan ja Pyhän Hengen nimessä
Jeesuksen kehoitus kastamiseksi Isän ja Pojan ja PH:n nimeen. Matt 28:19: "Menkää siis ja tehkää kaikki kansat minun4022208