Akaan hattutemppu

Anonyymi

Akaan Seutu, hattutemppu kaupungin talousongelmiin, "Akaa on tullut jäädäkseen".

Akaalaisille veronmaksajille, erityisesti pientuloisille, eläkeläisille, työkyvyyttömyseläkeläisille hattutemput ovat ikäviä. Toivoa on tulevaisuudessa liittyminen isompiin kunta-kaupunkiyksiköihin missä verokanta pienenee kun kantokyky kasvaa.

Akaan kaupunki on tiensä päässä, kunnallinen itsehallinto on unelma, illuusio mikä ei toimi.

3

174

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vesilahti on samanlainen paska.

    • Anonyymi

      Akaan kaupunki selviää, taloudelliset ratkaisut ensi- ja tuleville vuosille ovat järkeviä, osakeyhtiöiden perustaminen pelastaa talouden.

      Tulevaisuuden kaksi tärkeintä nopeasti tehtävää päätöstä on Akaa Point Oy ja urheiluhallin rakentaminen. Nämä kaksi talouden kärkinuolta on hoidettava ensimmäisenä, sen mukana monet ongelmat tulevat automaattisesti hoidetuksi.

    • Anonyymi

      Höpö, höpö, Akaa ei ole tiensä päässä vaan alussa. Uusi kaupunginjohtaja, uudet näkemykset miten talous saadaan tasapainoon ja vanhat velat, kiinteistöt osakeyhtiöiksi tuottamaan osinkoja veronmaksajille.

      Akaan tekemiä ratkaisuja on tehty jo vuosikymmeniä valtiopäivillä, tulevaisuudessa rautatiet, maantiet, koulukiinteistöt ja opetus, palo- ja poliisitoimi tulevat toimimaan osakeyhtiöinä unohtamatta sairaiden hoitoa joka on ehkä pisimällä oikealla tiellä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen näytät mummolta. :D

      Siks sua ei huoli kukaan.
      Ikävä
      248
      3487
    2. Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!

      En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,
      132
      2529
    3. Nyt jäi velat perimättä

      Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta
      Jämsänkoski
      15
      2015
    4. Varattais lähihotellista

      🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää
      Ikävä
      225
      1872
    5. Martinan aussikulta, missä?

      Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      344
      1811
    6. Haluaisin sun kanssa yhteisen

      Elämän. Haluun sut.
      Ikävä
      57
      1428
    7. Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."

      RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita
      Tv-sarjat
      49
      1394
    8. Mitä tekisit jos kaivattusi olisi

      humalassa, kun tapaat hänet jossain seuraavalla kerralla?
      Ikävä
      111
      1140
    9. Rakkauden kesä 2025

      Oletko valmis? 🥰
      Ikävä
      102
      1108
    10. Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?

      Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan
      Ähtäri
      65
      1103
    Aihe