Nimittäin se persujugendjärjestön avustusten peruminen.
Halla-ahokin tuomitsi sinänsä järjestön esiintulon natsimaisissa merkeissä, mutta katsoi "rangaistuksen" olevan kohtuuton. Niinpä tietysti, mutta ei persut natsileimastaan pääse ennen kuin pääsevät eroon joukoissaan vaikuttavista natseista. Joka on mahdoton yhtälö, koska persut on natsipuolue.
Paha isku persujugendille
10
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Tää aloitus on tällaiste Vassareiden YYA sekoilua ja Neuvosto propagandaa. Suomi ei ole enää YYA:n alainen. Ei ole mitään kiellettyjä mielipiteitä. Sinä olet itse fasisti.
- Anonyymi
Mitä höpsit? Avaushan oli täyttä totta. Jos olet eri mieltä, mikä oli valetta?
- Anonyymi
Paljonko persuille pitää kaataa veronmaksajien rahaa jotta olisi tyytyväinen?
- Anonyymi
Paaaljon vähemmän kuin vasureille ;DDDDD
- Anonyymi
Virkavale-virkavirhe myös oikeuteen, vai onko liikaa avustajia vihervasureilla kun rikkoo lakia.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006333277.html
- Anonyymi
Normidemari normipuuhissaan:
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/abfd5476-ff2a-46e6-9cd9-a103425a692b - Anonyymi
Näin itsenäisyyspäivän alla natsivasurit kiihtyvät selvästi.
- Anonyymi
Vasurijugend muistelee hävittyä Suomen valloitustaan.....
- Anonyymi
No kuis se vasuri taas veijottaa tälleen???
https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000006331376.html - Anonyymi
Mitäs meinaat että kauanko Vihreiltä kestää häivyttää toi epämääräinen historia?
https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/mikkopaunio/220951-kuva-jonka-maailman-vihreat-haluaisivat-havittaa/
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 17913494
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1585483Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454920Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1493709Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska402843Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1282042Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1191783Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3721697Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1121560Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1371515