Minulla loppuu kohta rahat kun pitää muutaman kuukauden välein käydä SKE kokouksissa. Olisko mahdollista saada jotain puolue tukia bensa rahoihin? Asun Keski Suomessa. Onko Oulusta tulossa porukkaa kokoukseen niin pääsis samalla kyydillä? Ari Lindströmin tai riikka salmen kyydillä. Valitaanko kokouksessa taas uusi hallitus? Olen ihan sekaisin kuka johtaa puoluetta.
28.12. 2019 kokoukseen avustuksia
Anonyymi
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ole nyt vielä hetki kärsivällinen, ja hae vaikka mummoltasi pikavippiä. Seuraavissa eduskuntavaaleissa tulet luultavasti valituksi SKE-puolueen kansanedustajaksi, ja sittenhän sinä tulet aivan rypemään rahassa.
Ihanan positiivinen ja kannustava viesti.
Banaaniliikkeen johtaja, luulee että jäsenet voivat kutsua ylimääräisen kokouksen koolle. Yhdistyslain mukaan jäsenet voivat VAATIA kokouksen koolle kutsumista, jos vaatijoita on yli 10 prosenttiyksikköä jäsenistä. Kaikissa tapauksissa kokokouksen KUTSUU KOOLLE yhdistyksen HALLITUS, eli Riikka, Ari jne. Banaaniliikkeen johtaja vaikuttaa jo sangen epätoivoiselta, kukaan oikea jäsen ei tule laittomasti koolle kutsuttuun kokoukseen 28.12.
Onkohan Mano jo toimittanut Riikalle (hallitukselle) nimilistan ylimääräistä kokousta vaatineista jäsenistä? Sitten Riikan johtama hallitus pääsee tutkimaan asiaa jota vaaditaan ylimääräiseen kokoukseen.
"Ylimääräinen kokous pidetään, kun yhdistyksen kokous niin päättää tai kun hallitus katsoo siihen olevan aihetta tai kun vähintään kymmenesosa (1/10) yhdistyksen äänioikeutetuista jäsenistä sitä hallitukselta erityisesti ilmoitettua asiaa varten kirjallisesti vaatii. Kokous on pidettävä kolmenkymmenen vuorokauden kuluessa siitä, kun vaatimus sen pitämisestä on esitetty hallitukselle".
Jokohan katkarapuliikkeen johtaja on lähettänyt vaatimuksensa ja nimilistan hallitukselle? Tietenkin asia on myös ilmoitettava Riikan johtamalle hallitukselle, sen jälkeen alkavat hallituksen toimet mahdollisen kokouksen järjestämiseksi.