Taisi tulla ylioppilaalle myös lähtö

Anonyymi

13

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Haaviston peli on pelattu. Nyt on aikaa kavereidensa kanssa läpsytellä.

    • Anonyymi

      Haaviston ei saisi antaa tehdä mitään päätöksiä, koska jo nyt koko kansa kärsii kun Haavisto päätti suuressa viisaudessaan myydä Fortumin sähkönsiirron Carunalle.

      • Eihän Caruna sentään valtakunnallinen yhtiö ole. Sen osuus sähkönsiirrosta on vain 20 prosenttia.


      • Anonyymi
        Pystyyn_kuollut kirjoitti:

        Eihän Caruna sentään valtakunnallinen yhtiö ole. Sen osuus sähkönsiirrosta on vain 20 prosenttia.

        Eihän kukaan ele niin väittänytkään.


      • Anonyymi

        Katainen oli silloin pääsyyllinen. Tosin viaton, koska ei varmaan sitäkään asiaa ymmärtänyt.


    • Anonyymi

      Onpa törkeää väittää Suomen presidenttiä valehtelijaksi. Mutta eihän vihreillä on mitään rajaa stalinistisissa hyökkäyksissään.
      Pekan tulee sanoa suoraan, settä Sauli valehtelee. Muutoin Pekka on erottettava ja pistettävä Valtakunnan Oikeuteen.

      Lehdethän on jo pullollaan todisteita Haaviston touhuista. Jos ei näitä halua uskoa, niin sitten ei usko kyllä mitään muutakaan.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000006331298.html
      https://www.is.fi/politiikka/art-2000006330704.html

      Tässä alkaa olla nyt sellainen setti kasassa, että tästä ei enää selviä ihan pelkällä eropyynnöllä vaan asia menee paljon vakavampiin pöytiin käsiteltäväksi ja tuomittavaksi.

    • Anonyymi

      Kummallinen aikakausi alkoi heti punavihreällä hallituksella.
      Muista syytteitä tullut tyhjästä esim entiseen sisäministeriin, nyt paljon vakavammalla tiellä ollaan.

    • Anonyymi

      Vihreiden molemmat ministerit, back-side-pekka ja pössy-maria, voitais laittaa ulos samalla ovenavauksella, noin niin kuin säästösyistä, jottei saranat kulu.
      Ensimmäinen antaa ymmärtää, että presidentillä on tarve valehdella asioista, joista tälle ei ole edes kerrottu, vaikka pekka muuta väittää. Jälkimmäinen muiluttaa maahan kaikki pakoloiset ja päihteet siinä sivussa. Kuin hemmetissä maa on johtajistoltaan tälläisten varassa? Sotatilassa nuo olisi varmaan jo likvidoitu maanpettureina.

    • Anonyymi

      Vain ajankysymys milloin erotetaan tai itse eroaa kuin Antti Rinne ja Paatero.

    • Anonyymi

      Haavisto kova selitteleen. Mitä se auttaa, kun immeiset niin tyhmiä ole että menisi läpi homon valeet..

      • Anonyymi

        Kuulemma homon kosto on hirveä?


    • Anonyymi

      Olen aina ihmetellyt, miksi lehdistö, ylen nyt ymmärtää, niin miksi tuota äärimmäisen kieroa fanaatikkoa nimitellään eri virkoihin, ihan ministeriksi asti. Tämän homppelin teot kun tutkittaisiin, niin nämä uusimmat eivät ole lähimainkaan sieltä vakavammasta päästä, mutta nyt tuli lähtö ,nyt on ylitetty jopa vihervasurien puolustuslinja ja jopa ylessä. Nyt pistetään homppeli puhumaan kerrankin totta ja edesvastuuseen teoistaan, haalia nyt terroristeja Suomeen, KantaSuomalaisten elätettäviksi, hävetkää biarut ja muut vihervasurit. Homppelin tekojen takana on suunnaton kateus ja katkeruus KantaSuomalaisia MIEHIÄ kohtaan, saammeko vastata samalla mitalla?

      • Haavisto on kiistatta töpännyt ja joutaisi eroamaan mutta mitä tuo homous asiaan liittyy?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      119
      5523
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      277
      2227
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      92
      1793
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1220
    5. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      341
      1207
    6. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1130
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      50
      1129
    8. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      153
      1126
    9. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      114
      1108
    10. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      89
      1104
    Aihe