https://www.is.fi/politiikka/art-2000006333669.html
Punavihreät aloitti tämän herkän " hermopelin, se nyt tullut heihin itseensä. Tämäkin on paljon suurempi asia kuin Kritillisen lausahdus, josta tuli rikostutkinta.
Taisi tulla ylioppilaalle myös lähtö
13
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Haaviston peli on pelattu. Nyt on aikaa kavereidensa kanssa läpsytellä.
- Anonyymi
Haaviston ei saisi antaa tehdä mitään päätöksiä, koska jo nyt koko kansa kärsii kun Haavisto päätti suuressa viisaudessaan myydä Fortumin sähkönsiirron Carunalle.
Eihän Caruna sentään valtakunnallinen yhtiö ole. Sen osuus sähkönsiirrosta on vain 20 prosenttia.
- Anonyymi
Pystyyn_kuollut kirjoitti:
Eihän Caruna sentään valtakunnallinen yhtiö ole. Sen osuus sähkönsiirrosta on vain 20 prosenttia.
Eihän kukaan ele niin väittänytkään.
- Anonyymi
Katainen oli silloin pääsyyllinen. Tosin viaton, koska ei varmaan sitäkään asiaa ymmärtänyt.
- Anonyymi
Onpa törkeää väittää Suomen presidenttiä valehtelijaksi. Mutta eihän vihreillä on mitään rajaa stalinistisissa hyökkäyksissään.
Pekan tulee sanoa suoraan, settä Sauli valehtelee. Muutoin Pekka on erottettava ja pistettävä Valtakunnan Oikeuteen.
Lehdethän on jo pullollaan todisteita Haaviston touhuista. Jos ei näitä halua uskoa, niin sitten ei usko kyllä mitään muutakaan.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000006331298.html
https://www.is.fi/politiikka/art-2000006330704.html
Tässä alkaa olla nyt sellainen setti kasassa, että tästä ei enää selviä ihan pelkällä eropyynnöllä vaan asia menee paljon vakavampiin pöytiin käsiteltäväksi ja tuomittavaksi. - Anonyymi
Kummallinen aikakausi alkoi heti punavihreällä hallituksella.
Muista syytteitä tullut tyhjästä esim entiseen sisäministeriin, nyt paljon vakavammalla tiellä ollaan. - Anonyymi
Vihreiden molemmat ministerit, back-side-pekka ja pössy-maria, voitais laittaa ulos samalla ovenavauksella, noin niin kuin säästösyistä, jottei saranat kulu.
Ensimmäinen antaa ymmärtää, että presidentillä on tarve valehdella asioista, joista tälle ei ole edes kerrottu, vaikka pekka muuta väittää. Jälkimmäinen muiluttaa maahan kaikki pakoloiset ja päihteet siinä sivussa. Kuin hemmetissä maa on johtajistoltaan tälläisten varassa? Sotatilassa nuo olisi varmaan jo likvidoitu maanpettureina. - Anonyymi
Vain ajankysymys milloin erotetaan tai itse eroaa kuin Antti Rinne ja Paatero.
- Anonyymi
Haavisto kova selitteleen. Mitä se auttaa, kun immeiset niin tyhmiä ole että menisi läpi homon valeet..
- Anonyymi
Kuulemma homon kosto on hirveä?
- Anonyymi
Olen aina ihmetellyt, miksi lehdistö, ylen nyt ymmärtää, niin miksi tuota äärimmäisen kieroa fanaatikkoa nimitellään eri virkoihin, ihan ministeriksi asti. Tämän homppelin teot kun tutkittaisiin, niin nämä uusimmat eivät ole lähimainkaan sieltä vakavammasta päästä, mutta nyt tuli lähtö ,nyt on ylitetty jopa vihervasurien puolustuslinja ja jopa ylessä. Nyt pistetään homppeli puhumaan kerrankin totta ja edesvastuuseen teoistaan, haalia nyt terroristeja Suomeen, KantaSuomalaisten elätettäviksi, hävetkää biarut ja muut vihervasurit. Homppelin tekojen takana on suunnaton kateus ja katkeruus KantaSuomalaisia MIEHIÄ kohtaan, saammeko vastata samalla mitalla?
Haavisto on kiistatta töpännyt ja joutaisi eroamaan mutta mitä tuo homous asiaan liittyy?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1195523
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.2772227- 921793
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401220Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.3411207Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051130- 501129
Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en1531126- 1141108
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.891104