Markus Lohi

Anonyymi

A- Talkissa aiheutti jälleen tuhansien joukkopaon Keskustapuolueesta. Kuuluu Pohjois- Pohjanmaan Sipilän lestdiolaisryhmään, Töllin ja RKP:n Henrikssonin kanssa. Näitten kuppikuntien johdosta politiikka on sitä, miltä se on näyttänytkin viime päivinä. Sipilän tuella Lohella on hyvät mahdollisuudet jatkaa pulueemme tuhoamista.

18

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä keskustalaiset tuhoaa itse itseään. Peiliin eteen jokainen.

    • Anonyymi

      Lohelle, Kurviselle ja kumpaneille tuntuu riittävän pääministerin erottamiseen ja hallituksen kaatamiseen pelkästään epäily epäluotamuksesta ilman sen suurempaa konkretiaa. Kepun kannalta asia on varsin ongelmallinen, kun kovin harva luottaa heihin ylipäätään. Sen vuoksi on täysin järjnvastaista, että yksikään kepulainen on ylipäätään eduskunnassa saati hallituksessa. Lohen, Kurvisen ja kumpanien olisi syytä vetää omat johtopäätökset ihan pelkästään isänmaan kyväksi. Heidän paikkansa ei ole eduskunnassa.

      • Anonyymi

        Rinne sanoi ettei häntä erotettu, hän erosi itse.
        Niin ketä tarkoitat erottamisella ? Rinne sanoi myös myös Paateron eronneen.


    • Anonyymi

      Lohi on loikkaamassa....

    • Anonyymi

      Kyllä nyt kaikkien kepulaisten pitää mennä itseensä ja miettiä sitä hurmosta, jolla Sipilä valittiin keskustan johtoon. Joutomiehenä ollut Sipilä halusi revanssin ja hiipiä parrasvaloihin, muka ihmeentekijänä ja pelastajana.

      Tällainen kaikkiosaava ja-tietävä ihminen ei malta olla ihannoimatta itseään. Narsistinen ihminen saa aina toiset tekemään mitä haluaa.

      Lohi on vain itikan paska itämeressä ja Kurvinen vannoutunut, kaikki kepun tupailloissa opittu huokuu Kurvisesta läpi kuin hikikainaloista.

      Valittiin vielä hentoinen sihteerikkö puheenjohtajaksi, vaikka kaikki tietävät että patkäpuheenjohtajana Kulmuni on sullottu niin kepulaisen valheen tynnyriin, että kantta ei saa potkimallakaan auki.

      Syynä ovat siis kepun omat äänestäjät, joista jo toistakymmentä prosenttia on kääntänyt takkia ja liittynyt maahanmuuttovastaiseen, äärioikeistolaiseen ja rasistiseen persupuolueeseen. Väittävät kyllä kylillä vilkuilevansa kokoomukseen, mutta eihän se siltä näytä. Nyt on siis Sipilän aikaansaama hurmos hävittämässä kepua poliittiselta kartalta ja kepussa sekoillaan kuin umpijurrissa hirvipeijaisissa. kukaan ei tiedä mikä on todellinen syy Rinteen kanssa luottamuksen menettämisessä, vaikka tosissaan syy on keskustan alamäki.

      Onhan se ihan ihmeellistä, että maitopoika laitetaan SDP:n eteen anomaan armoa hallituksen jatkolle, jonka ensin yrittivät itse kaataa. Eikö vain vaikuta pellesakilta. Pari päivää aikaisemmin YLEltä vuotanut galluptilanne sai Sipilänkin kepussa toteamaan, että "mennään traktorilla päin navetan seinää", että nyt ei hajotetakaan hallitusta, vaan luottamus palaa ja Antti rinnekin saisi jatkaa ministerinä. Eiköhän Rinne hallitusneuvottelujen jälkeen nöyryytä keskustaa, pelkkänä kansanedustajana.

    • Anonyymi

      Kulmunin syyksi on nyt laitettu sekin, että kuulokeyhteys katkesi ratkaisevalla hetkellä Sipilän mikrofooniin kun Kulmuni kertoi epäluottamuksesta Rinteeseen. Kulmuni muisti vai ne kaksi lausetta ja joutui hokemaan vain niitä.

      • Anonyymi

        kepun mikrofoniteknologiassa on vielä kehittämisen varaa


    • Anonyymi

      kannatus tykkää

    • Anonyymi

      Keskusta ja vasemmisto ovat mennyttä aikaa, ei maata rakenneta tukien varassa elävien avulla.

      • Anonyymi

        Markus Lohi, "Avainsana on luottamus. Haluan tähän alkuun sanoa, että luottamus on sellainen, että se joko on tai sitä ei ole. Ei voi olla niin,että luotetaan 53 prosenttisesti. Ja silloin ku tää luottamus menee ni se voi mennä niin totaalisesti että tapahtuu niin dramaattinen juttu, että tulee tällainen pääministerin ero. Varmasti oli muutakin kuin posti gate, mutta se oli se laukaseva tekijä...oli tehty välikysymys, emmekä luottaneet että jos pääministeri menee puhumaan, niin että me hallituksena pärjäämme siinä välikysymyksessä. Ja jos emme siinä pärjää niin hallitus ei ole enää toimintakykyinen sen jälkeen. Ja se mitä on tärkeintä Suomen kannalta on se, että Suomessa on aina toimintakykyinen hallitus ja me haluamme varmistaa sen...Minä olen erittäin tyytyväinen tähän hallitusohjelmaan ja minulle itse asiassa on tärkeätä että rakennetaan koko Suomea...Me haluamme, että yrittäjien toimintaympäristö on vakaa...Kyllä me lähdetään siltä pohjalta, että kyllä näistä tapauksista opitaan"

        Keskusta yrittää nyt Lohen sanoin kumartaa samaan aikaan joka suuntaan ja sehän tiedetään mitä samaan aikaan tapahtuu toisaalle.


      • Anonyymi

        HeHE ei tarvitse kuin katsoa alfa-tv:ltä lautakasan hörinöitä niin tietää että heikoilla jäillä ollaan oltu jo pitkään


    • Anonyymi

      Hyvin ja asiallisesti Lohi toimi.
      Mutta kuka kumma apukoululainen oli se sekavia sopotteleva punamekkoinen vastapäätä.

      • Anonyymi

        Se punamekkoinen käytti tilaisuutensa täysin hyväksi ja toimi niin lähellä röyhkeyden rajaa, että se ei ylittynyt ollenkaan. keskusta on luvannut tehdä mitä vaan, että saa jatkaa demareiden hallituksessa ja sitä punamekkoinen osoitti katsojille tapahtuneen. Lohi myönteli ja myötäili kaikkea mitä punamekkoinen sanoi ja myös niihin missä punamekkoinen puhui suoraan demareiden ajatuksia. Kyllä siinä keskusta osoitettiin selkärangattomaksi puolueeksi, jonka kansanedustajan myyvät äänestäjien lupaukset sinne, kuka eniten maksaa. Oma työpaikka ja palkka etuineen painaa aika paljon. Keskustan kannattaisi nyt ensi viikolla tarttua tilaisuuteen kun tulee epäluottamus äänestys. keskustan jatko on joko vasemmalla tai sitten ei, mutta tämä sen tulee ratkaisemaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Se punamekkoinen käytti tilaisuutensa täysin hyväksi ja toimi niin lähellä röyhkeyden rajaa, että se ei ylittynyt ollenkaan. keskusta on luvannut tehdä mitä vaan, että saa jatkaa demareiden hallituksessa ja sitä punamekkoinen osoitti katsojille tapahtuneen. Lohi myönteli ja myötäili kaikkea mitä punamekkoinen sanoi ja myös niihin missä punamekkoinen puhui suoraan demareiden ajatuksia. Kyllä siinä keskusta osoitettiin selkärangattomaksi puolueeksi, jonka kansanedustajan myyvät äänestäjien lupaukset sinne, kuka eniten maksaa. Oma työpaikka ja palkka etuineen painaa aika paljon. Keskustan kannattaisi nyt ensi viikolla tarttua tilaisuuteen kun tulee epäluottamus äänestys. keskustan jatko on joko vasemmalla tai sitten ei, mutta tämä sen tulee ratkaisemaan.

        Lisäyksenä edelliseen. Kyllä siitä A-talkista kuvastui, että Demareiden ja Keskustan välit ovat todellisuudessa todella huonot ja luottamus molemmin puolin nollilla. Ei siitä yhteistyöstä mitään hyvää tule seuraamaan jos se pääsee alkamaan, mitä pidän hyvin epätodennäkisenä. Punamekkoinen tajuaa tilanteen ja kuunteli opposition edustajien puheita sellaisella ilmeellä, että olisi toivonit voivansa sanoa asiat suoraan ja myöntää että tilanne on kaikkea muuta kuin hyvä. Punamekkoinen yritti pyytää opposition edustajia olemaan samaa mieltä, että tärkeintä olisi saada hallitus äkkiä taas toimintakykyiseksi, mutta sitä eivät halua tällä hetkellä kuin hallitus puolueiden edustajat. Se, että sanotaan kansalta tulleen paljon hyvää palautetta, olisi pitänyt sanoa, "meidän äänestäjiltä on tullut".
        Ne on poliittisia mielipiteisiin vaikuttamis keinoja, jotka aika usein toimii osaan ihmisiä.
        (SDP edustajat ovat osanneet myös käyttää suoranaista propakandaa, mm Husu Husseinin tavalla. Siinäkin oli tietty tarkoitus, joka toimi moneen ihmiseen, hyvänä esimerkkinä oma äitini. Pettymys oli melko suuri kun taksi puheet osoittautuivat keksityiksi ja asian kertojan epärehellisyys paljastui.)


    • Böndet vähenee Kepu kutistuu...

    • Anonyymi

      EIlen tuli selväski, että punavihreä hallitusohjelma on kepun mielestä loistava, ja on hienoa että he tekevät historian kunnianhimoisinta ilmastopoliitiikkaa yhdessä kommarien kanssa.

      Hyvästi keskusta

    • Anonyymi

      kutu menossa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mieleni harhailee sinussa

      Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei
      Tunteet
      20
      5263
    2. Jännitän sinua J mies

      Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.
      Ikävä
      127
      1605
    3. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      101
      1470
    4. Kuinka kauan kesti että ihastuit

      Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi
      Ikävä
      70
      1429
    5. Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa

      "Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli
      Maailman menoa
      336
      1349
    6. Taposta murhaksi

      Mitä tästä tapauksesta tiedetään?
      Kajaani
      50
      1341
    7. Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti

      Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk
      Ikävä
      76
      1292
    8. Tunneälyä testaamaan!

      Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/125
      Lesbot
      4
      1085
    9. Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?

      En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?
      Ikävä
      50
      958
    10. Vaikutat tosi mielenkiintoiselta ja

      paksulta. 😂 m - n
      Ikävä
      86
      955
    Aihe