– Olen tavannut nuoria musliminaisia, jotka haluaisivat lähteä poliisiin, mutta huivi voi olla se este. Tähän on varmasti hyviä ratkaisuja.
https://www.verkkouutiset.fi/maria-ohisalo-poliisiin-tarvitaan-lisaa-vahemmiston-edustajia/
Prioriteetit taas kohdillaan?
Poliisiunivormut este poliisiksi hakeutumiselle?
14
62
Vastaukset
Ehkä vähemmistöpartiot tulee hakea pössypartioista.
- Anonyymi
Sehän tarkoittaa ettei ole kelpoinen poliisin virkaan
Koska asennevammaMuhamettilaiset voivat kuulemma käydä saastuttamassa uimahallien vedet pukeutumalla kaapuihinsa myös uidessaan.
Ehkä pian poliisinkin täytyy saaada pukeutua burkhaan ja voida kieltäytyä näyttämästä virkamerkkiään, josta saattaisi näkyä kasvot.
- Anonyymi
ohisalon sisällä on ahdistus ja pahaolo, hän on Suomalaisten etenkin Suomalaisten Miesten vihaaja, hänen sisällään on paholainen, sieltä ei tule MITÄÄN HYVÄÄ tähän tasavaltaan, ei mitään. paatunut ja aivopesty kuin isisterroristi, hänen koulutuskeskuksensa on samassa maassa kuin ville niinistön, siis ruotsissa, sieltä ne.
- Anonyymi
VALEPOLIISIT
- Anonyymi
Suomalaisten herännäisten körttiläispuvut täytyy sallia jotta voivat ryhtyä poliisiksi. Kaavut ja kansallispuvut, neljän tuulen hattu, ruohohame, turvehousut, luonnonkansapoliisit
- Anonyymi
Itä-Suomen yliopiston tutkija, hallintotieteiden tohtori Matti Muukkonen ihmettelee miksi haluavat sotkea uskontoa julkishallinnon toimintaan:
https://www.verkkouutiset.fi/tutkija-tyrmaa-poliisien-muslimihuivit/
Vihreät haluavat sotkea muslimiuskonnon kaikkeen ja poistaa kristinuskon kaikesta.- Anonyymi
Seuraavaksi ehdotetaan että sharia-laki korvaa Suomen lain
- Anonyymi
Ohisalo ymmärtämättömyyttään ei tajua omaa humoristisuuttaan.
- Anonyymi
Kohta ei erota poliiisia terroristista pukeutuu ihan samalla tavalla
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kohta ei erota poliiisia terroristista pukeutuu ihan samalla tavalla
Ei pukeudu Venäjän armeijan asuun. Olet väärässä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei pukeudu Venäjän armeijan asuun. Olet väärässä.
Miksi poliisikin pitä romuttaa ,humevihersaasta??
Rastapipo päässä ois kytällä nasta.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse934732Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1133902Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2053784Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.892178Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751951Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.791328- 1311224
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1611203- 531095
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä36948