Tunteet pinnassa

Niin ikävä sua mies. Koko vkl mennyt kelatessa edestakaisin kaikkea tätä. Onko oikeasti niin että meidän välillä on vahva kemia joka vetää meidät kohti toisiamme... Pitkään tätä kiertelyä, katselua, huumoria, ujoilua, välttelyä, omituisia keskusteluita, pitkiä katseita ym. Ym. kestänyt. Omalta puoleltani tiedän että en enää tappele tunteitani vastaan, en jäädy, enkä vastustele, enkä mieti seurauksia. Olen kypsynyt tähän ja joo, rakastan sua mies.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Samat tuntemukset täällä eräästä ihanasta naisesta. Kierrellään ja katsellaan toisiamme, lähestymme ja tutustumme hiljalleen mutta kumpikaan ei uskalla ylittää rajoja.

Äänestä
  • Tuskinpa on noin. 20 vuotta kiertelyä työpaikalla on merkki vain yksipuolisista tunteista!

    Suuret tunteet purkautuu kuukaudessa altiin lähikontaktissaeikä odottele 20 vuotta! Ei edes 3 vuotta

    Äänestä

  • Se rajan ylittäminen on vaikeaa aina. Joskus (kuten tässä) vielä vaikeampaa, tilanteesta johtuen. Tällä viikolla ylitin itseni eräässä tilanteessa, yllätin jopa itseni siinä tilanteessa. Nyt tuntuu etten enää pelkää ylittää rajoja.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Se rajan ylittäminen on vaikeaa aina. Joskus (kuten tässä) vielä vaikeampaa, tilanteesta johtuen. Tällä viikolla ylitin itseni eräässä tilanteessa, yllätin jopa itseni siinä tilanteessa. Nyt tuntuu etten enää pelkää ylittää rajoja.

    Hienoa, jään odottelemaan jatko-osaa mielenkiinnolla. Salaperäisyytesi on kiehtovaa.
    Mikähän arvoitus on kätkettynä sulkujen sisälle, taidan aavistaa.
    Aivan kaikkea ei voi paljastaa myöskään jatko-osassasi, sen jo tiedän.
    Odotan sitä innolla.
    Olet merkityksellinen.

    Äänestä

Hohhoijjaa vitu avuttomat paskat Onks noi pien ÄO et oikee edes takas joudut kelaa. ONNEKS Pääsin eroon. Kyllä se ruoho on vielä vihreämpää aidan toisella puolella.

Äänestä

Sinä se nainen saat minut joka kerta kun nähdään, jotenkin sekasin. Puhunki sulle sekavia, vissiin ne kemiat pyörähtelee siinä kohtaa. Mulla pelottaa aina se, etten vain pilaa meidän välejä. Mukava olis joskus jutustella pidempäänkin, eipä silti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Niin ikävä sua mies. Koko vkl mennyt kelatessa edestakaisin kaikkea tätä. Onko oikeasti niin että meidän välillä on vahva kemia joka vetää meidät kohti toisiamme... Pitkään tätä kiertelyä, katselua, huumoria, ujoilua, välttelyä, omituisia keskusteluita, pitkiä katseita ym. Ym. kestänyt. Omalta puoleltani tiedän että en enää tappele tunteitani vastaan, en jäädy, enkä vastustele, enkä mieti seurauksia. Olen kypsynyt tähän ja joo, rakastan sua mies.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu