Olen miettinyt miksi perussuomaisia arvostellaan siitä että asettavat toimintansa periaatteella suomi ensin.
Esimerkiksi vihreillä on toiminnoissaan periaate ulkomaat ensin.
Kotimaan asioista ei ole niin väliä kunhan saavat paistatella lehtien palstoilla esittelemässä kuinka ovat pelastamassa maailmaa tekemällä suomalaisten elämästä kurjempaa.
Eivät kuitenkaan tee asioille joilla on merkitystä, oikeasti yhtään mitään.
Aito vihreä menee Kiinaan, Intiaan, Saharan etelänpuoleiseen Afrikkaan tai muuhun paikkaan joka oikeasti tuhoaa maapallon. Aloittaa siellä sitten ihmisten harventamisen nopeassa tahdissa. Tavalla tai toisella. Ainoa mahdollinen asia mikä oikeasti voi pelastaa maapallon.
Kun jokaisessa maassa on tilanne kuten esim. suomessa, väkeä yhtä vähän ja väestöntiheys samaa luokkaa on sillä maapallon tulevaisuus pelastettu.
Eli maapallon väsetöstä on poistettava pikaisesti n. 6 miljardia ihmistä. Ei tarvita sotia, pelkkä syntyvyyden säännöstely riittää.
Parissa sukupolvessa häviää ongelmien aiheuttajat ja jäljelle jäävät kykenevät kyllä korjaamaan tulleet vauriot.
Suomen koko väestö mahtuu moninkertaisesti yhteen kaupunkiin monessa maassa.
Maailman 10.000 saastuneinta paikkaa ovat kaupunkeja ja niiden läpi kulkevia jokia.
Perussuomalaiset
Anonyymi
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1087558
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1065286Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1163526Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p253491Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352554Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191876Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3551527Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961521Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311356Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?591349