Persudystopia v. 2035

Tein Suomen vallankahvassa v. 2035 olevien taulun:
https://i.imgur.com/bzGgn5Q.jpg

Persudystopiassaa Suomessa on noussut valtaan voimakas mielipiteen kontrolli.
Feministis-monikulttuuriset puheen ja ajatuksenmuunto-kurssit viimeistään saavat tuhannet ja tuhannet persut pakenemaan kohti rajaa ja ulkomaita.

Valitettavasti Ruotsissa ylivaltaan noussut SD on laittanut rajamuurin välillemme pystyyn ja tuhannet persut saavat turhaan jyskyttää korkeaa muuria vasten.

Rajakontrollin läpi pääsee vain jos on korkeat tulot ja riittävä älykkyysosamäärä. Lisäksi he osaavat kaivaa nettiarkistoista jos persuparka on kerrankin ilmaissut somessa inhonneensa kouluruotsia ja ruotsin opetuspakkoa, jolloin korkeat tulo ja älykään eivät pelasta.

Kirkot ja koulut ja kaupungintalot on maalattu spektrin.. sateenkaaren värisiksi ja muuta näkyvästi kirjavaa monikulttuurisuuden värikkyyttä kylille.. ;D

Sokerit, alkoholit, punaiset lihat, pihvit, autot ja bensat on hirmuveroille pantu. Ja kun naapurit nosti muurit niin Suomen ei tarvi tehdä mittään kun salaviinan- ja bensanhakumatkat on tehty automaattisesti hankaliksi.

1

218

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      66
      2231
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      6
      1856
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      238
      1380
    4. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      219
      1016
    5. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1000
    6. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      96
      993
    7. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      22
      957
    8. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      80
      813
    9. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      20
      794
    10. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      39
      760
    Aihe