Tein Suomen vallankahvassa v. 2035 olevien taulun:
https://i.imgur.com/bzGgn5Q.jpg
Persudystopiassaa Suomessa on noussut valtaan voimakas mielipiteen kontrolli.
Feministis-monikulttuuriset puheen ja ajatuksenmuunto-kurssit viimeistään saavat tuhannet ja tuhannet persut pakenemaan kohti rajaa ja ulkomaita.
Valitettavasti Ruotsissa ylivaltaan noussut SD on laittanut rajamuurin välillemme pystyyn ja tuhannet persut saavat turhaan jyskyttää korkeaa muuria vasten.
Rajakontrollin läpi pääsee vain jos on korkeat tulot ja riittävä älykkyysosamäärä. Lisäksi he osaavat kaivaa nettiarkistoista jos persuparka on kerrankin ilmaissut somessa inhonneensa kouluruotsia ja ruotsin opetuspakkoa, jolloin korkeat tulo ja älykään eivät pelasta.
Kirkot ja koulut ja kaupungintalot on maalattu spektrin.. sateenkaaren värisiksi ja muuta näkyvästi kirjavaa monikulttuurisuuden värikkyyttä kylille.. ;D
Sokerit, alkoholit, punaiset lihat, pihvit, autot ja bensat on hirmuveroille pantu. Ja kun naapurit nosti muurit niin Suomen ei tarvi tehdä mittään kun salaviinan- ja bensanhakumatkat on tehty automaattisesti hankaliksi.
Persudystopia v. 2035
1
155
Vastaukset
Seuraavana vuonna 2036 Suomen lipun värejä on hieman muokattu:
https://img.aijaa.com/b/00708/14773507.jpg
:D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 962179
- 1291408
Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.231370Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau291318- 681233
Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3371048- 89975
Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?56924- 122797
- 82786