Olemme jouluaattona Pattayalla. onko pattayajalla jotain suomi baaria missä voi syödä suomalaista jouluruokaa. Kinkkua ja joululaatikoita ?
Suomalaista jouluruokaa pattayalta ?
4
283
Vastaukset
- Anonyymi
Yhdyssanavirheestä päätellen Senssuko se siellä kyselee jotta keksii taas itselleen omasta mielestä jotakin hauskaa pilkattavaa vai?
Joulupuffetti on varmaan kaikissa suomiravintoloissa. Baareissa tarjotaan vain juomia. Apexilla (2nd road) on järjestetty suomalaisten tilaisuuksia ja suomiseuran tilaisuuksia ruokineen myös jouluisin. En tiedä onko tänä vuonna. Kannattaa katsoa seuran sivuilta.
Helmessä nyt ainakin on jouluruoka jompparilla.- Anonyymi
Kun asuimme eteerisen kauniin vaimoni kanssa Vantaan Hiekkaharjussa haaveilimme aina nauttivamme joskus Jouluaaton juhlaillallisen Pattayalla ollen.
Kun huomasimme paikan mädännäisyyden, laajalle levinneen prostituution ja suomalaiset rapajuopot siellä ollen niin luovuimme ajatuksesta ja muutimmekin Chiang Maihin ollen.
Siksi avauksessani tätä kysyinkin näin ollen. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kun asuimme eteerisen kauniin vaimoni kanssa Vantaan Hiekkaharjussa haaveilimme aina nauttivamme joskus Jouluaaton juhlaillallisen Pattayalla ollen.
Kun huomasimme paikan mädännäisyyden, laajalle levinneen prostituution ja suomalaiset rapajuopot siellä ollen niin luovuimme ajatuksesta ja muutimmekin Chiang Maihin ollen.
Siksi avauksessani tätä kysyinkin näin ollen.Hienoa että tämä henkilö on löytänyt tämän Pattayan matkailupalstan kommunikointikanavakseen, mielenkiintoista lukea mitä henkilön mielessä päivittäin ja korostan, PÄIVITTÄIN.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hienoa että tämä henkilö on löytänyt tämän Pattayan matkailupalstan kommunikointikanavakseen, mielenkiintoista lukea mitä henkilön mielessä päivittäin ja korostan, PÄIVITTÄIN.
PÄIVITTÄIN, ja aikaisesta aamusta myöhäiseen iltaan...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka672395- 661377
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww741185EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje41107- 79835
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19780- 43678
Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta82660Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe24638- 30626