CITIBANKISTA

Tää palstalla kaikki valittaa ettei ole saanut sieltä lainaa ja ei saanu kaverikaa jne. Itse sain ainakin sieltä 10000€ ihan helposti ja on moni tuttavanikin saanut.
41789
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Melko erikoinen tuttavapiiri sulla. Mun tuttavista ehkä 10% edes tietää mikä tämä Citibank on, saatika ois sieltä lainaa hakenut. Ne sun tutut taitaa olla Citibankin työntekijöitä, työkamujasi?

Äänestä

Ja olen nähnyt esimerkin vuoksi tehdyt lainaehdotkin. Jos olisin sellaisessa talousahdingossa, että rahaa ei löytyisi mistään ... aika kauan taistelisin etten kyseisillä ehdoilla lainaa joutuisi ottamaan. Kyllä olisi viimeinen oljenkorsi. Mutta siihen ongelmaan citibankin tuotteet on varmaan kehitettykin.

Persaukisella ei pitäisi niillä ehdoilla lainata mutta kuka muu vapaaehtoisesti niillä koroilla lainaa ottaisi ?

Äänestä

Kuinka kauan kesti hakemuksesi käsittelyaika? eli miten pian rahat olivat tililläsi?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


manu kirjoitti:

Tää palstalla kaikki valittaa ettei ole saanut sieltä lainaa ja ei saanu kaverikaa jne. Itse sain ainakin sieltä 10000€ ihan helposti ja on moni tuttavanikin saanut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu