UCL 10.-11.joulukuuta

Anonyymi

Taas on mietitty hakuja pää märkänä ja tultu siihen tulokseen, että Red Bull Salzburg yli 1.5 maalia on hyvä haku. Kerrointa sille saa 2.05 tai yli firmasta riippuen. Vastassa on Liverpool, joka takuuvarmasti tekee maalin, joten jos Salzburg meinaa jatkaa lohkosta, sen pitää voittaakseen luultavasti tehdä vähintään kaksi. Moni asia viittaa runsasmaaliseen matsiin. Salzburg on tehnyt kymmenkunta kertaa putkeen vähintään kaksi maalia kotonaan, eikä Poolin puolustus ole ihan maailman paras, joten pari kotijoukkueen maalia ei ole mikään mahdottomuus. Allekirjoittanut heittää tulosarvauksena Salzburgille 1-2 ja Poolille 2-3 maalia.

allekirjoittanut

1

141

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niin..aika helposti toi suora Puulin voittokin tuli kotio. Arvasin, että Puul haluaa voittaa lohkonsa Napolin nenän edestä. Mutta Barcan voitto oli aika paksu yllätys itselle. Inter ilmeisesti aikoo keskittyä sataprosenttisesti Serie A:n voittamiseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jäätävä epävarmuus

      Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko
      Ikävä
      83
      1678
    2. Ainakin hän on elossa

      ehdin jo huolestua.
      Ikävä
      41
      1299
    3. En malta odottaa mies että tulet minuun

      Sykkivänä ja intohimon palossa ujutat hitaasti upean rakkauden miekkasi minuun, ja antaudutaan kiihkeään rakasteluun. Hu
      Ikävä
      89
      1021
    4. Siltojen varjoissa

      Siltojen varjoissa Yksinäinen susi kulkee, hiljaisuudessa sanoja punnitsee. Sydän auki, paljas liekki rinnassa, siltoja
      Ikävä
      202
      956
    5. Vanhemmalle naiselle

      Ihastuin sinuun kauan sitten. Luonteeseen, ulkonäköön ja iloisuuteen. Olen haaveillut sinusta sen jälkeen monet kerrat.
      Ikävä
      71
      928
    6. Mitä meille oikein

      Tapahtuu vai tapahtuuko mitään?
      Ikävä
      53
      882
    7. Mitä hellittelynimiä

      Sinulla on kaivatustasi?
      Ikävä
      61
      863
    8. Pitsaa selliiä

      Onko uudet pitsat hyviä, kannatteooko käyvä vai suosiollako pittää hilipasta sotkamoon
      Kuhmo
      20
      850
    9. Tiedätkö et olet

      Ärsyttävän hyvännäköinen.
      Ikävä
      34
      804
    10. Olet vain kiltimpi

      Ja rauhallisempi ja rakastavampi. Se vetoaa
      Ikävä
      37
      789
    Aihe