Ja rahaakin riittää. Satakunnan kansan sivuilla lakkovahdeilla uho päällä. Näin vaan jatkuu Porin seidun näivettäminen. Ay-liike on saanut tehokkaasti häädettyä teolliset työpaikat Porista ja sama kehitys jatkuu. Seuraavissa uutisissa taas pian itketään, kun tehtaita suljetaan.
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Nykyään persut ovat ainoa työväen puolue, joten lakkoilijoilla on varaa lakkoilla, kun veronmaksajien maksamaa puoluetukea tulee sadoin miljoonin.
Uskon lakkojen kaatavan Suomen talouden mikä tietysti sataa persujen laariin.
Taas käy niin kuin Raumallakin kävi paperiliiton suuruudenhullun ay-aktiivin tapauksessa. Pannaan koneet seis, puretaan ja myydään kiinaan. Siinäpä sitten lakkoilette neonliiveissänne. Perse aukeaa varmasti ennen kuin monikansalliselta paperitehtaalta joka oikein odottaa että pääsee halvemmille tuotantomaille. Ainoat jotka hyötyvät ovat nuo ay-syöttiläät jotka asuvat lompakoissanne.
Nykyään oikein sanoa on persu-syöttiläät, jotka asuvat lompakoissanne.
Ei persut ole mitään syöttiläitä. Me maksamme kovaa veroa sitä että meillä on sosiaaliturva. Se on meidän itse kokoamaa rahaa. Oli persu tai ei. Nyt on pyydetty tuhansittain pakolaisia käyttämään sitä sosiaaliturvaa, josta me itseämme varten
raskaasti maksamme veroa.
Koneiden perässä voi aina lähteä kiinaan. Kiinassa on yrittäjän hyvä yrittää, mutta suhteita pitää olla ja hyvät kalut.
Kiitos+Marinille.+Kaikki+SDP:n+duunariäijät+hyppäävät+persujen+kelkkaan.+Persujen+kannatus+tulee+olemaan+30%.
Se on alkuvuodesta taas hallitus uusiksi. Kokeillaanko Sipilää taas vai hankitaanko rehellisiä miehiä jostain? Tämä sirkus kyllästyttää.
Hallitus uusiutuu vasta elokuussa 2020, kun Saarikko palaa äitiyslomalta.
Katsotaanpa vaan. Siellä tyritään taas jo tammikuussa, ja sitten lähdetään etelän rientoihin ja pannaan elämä rikkinaiseks.