pe 25.3 Putoatte

Näin siinä vain tulee käymään sittenkin että tupsukorvat putoavat laulukuoroon tämän viikon perjantaina. Kariyan kenttä ei enää eilisen jälkeen juhli.
4572
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Voihan pyhimyskenttä vähentää juhlimista se on kyllä totta.Mutta sekin johtuu vain siitä ettei sitä aina jaksa nii kovasti tuuletella ku niitä maaleja tulee niin usein. Entäs jokerit? Viime pelissä niitten ykkönen ja kakkonen ei saanu yhtään maalia. En paljoo uhois. Ilveksen ykköseen voi sentään luottaa aina! On sitä monet vastustajat yrittäny hiljentää ipan ykkösen - onnistumatta.

Äänestä

Ensinnäkään ykköskenttä ei ole Kariyan kenttä vaan Stefanin, jos nyt oikein tarkkoja ollaan.Siihen on kova luottamus että Ipa menee voitoin 4-2 jatkoon.Joten narrinaamat voivat valmistautua jo hyvissä ajoin kesälomaa varten. Kyllä Ipan ykkönen tulee tekemään vielä paljon maaleja.

Äänestä
  • Valitan Ipan ykkönen ei ratkaise Ilvekselle enää matsiakaan.

    Äänestä

  • Ikinarri kirjoitti:

    Valitan Ipan ykkönen ei ratkaise Ilvekselle enää matsiakaan.

    Joka yö tota niin se ei käy toteen. Ja vaikka Ilves ei onnea eikä mitään tarvitsekaan. Niin haluan muistuttaa että myös Jumala on hyvien puolella (eli Ilveksen).

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ikinarri kirjoitti:

Näin siinä vain tulee käymään sittenkin että tupsukorvat putoavat laulukuoroon tämän viikon perjantaina. Kariyan kenttä ei enää eilisen jälkeen juhli.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu