Koulukiusaajien osa

Kyllähän karma kostaa näille koulukiusaajille aina lopulta. Myös Urosvemmelille.
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Kyllähän se karma kostaa teille palstatrolleillekin kun tarpeeks jauhaa paskaa voi joutuu syömään sanansa

Äänestä
  • Kysehän ei ole trollauksesta, jos tuon julki vanhoja koulukiusaamistapauksia. Totuushan on se, että kiusaajat menestyvät pintapuolisesti katsottuna hyvin myös koulun jälkeisessä elämässä. He osaavat nöyryyttää, polkea heikompien oikeuksia ja käskyttää. He siis menestyvät ulkoisesti. Sisältä he ovat kuitenkin samoja pikkuisia runkkareita, jotka eivät näe elämän kokonaiskuvaa eivätkä tunne itseään.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kysehän ei ole trollauksesta, jos tuon julki vanhoja koulukiusaamistapauksia. Totuushan on se, että kiusaajat menestyvät pintapuolisesti katsottuna hyvin myös koulun jälkeisessä elämässä. He osaavat nöyryyttää, polkea heikompien oikeuksia ja käskyttää. He siis menestyvät ulkoisesti. Sisältä he ovat kuitenkin samoja pikkuisia runkkareita, jotka eivät näe elämän kokonaiskuvaa eivätkä tunne itseään.

    Voi hellanlettas kun muistelet jotain 10 - 20 v takaisi juttuja kertoo vissii jonkin näköisestä mt ongelmasta

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Voi hellanlettas kun muistelet jotain 10 - 20 v takaisi juttuja kertoo vissii jonkin näköisestä mt ongelmasta

    Taidat olla kovin nuori vielä. Voit ihan hyvin ohittaa viestin jos ei kosketa sinua.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Voi hellanlettas kun muistelet jotain 10 - 20 v takaisi juttuja kertoo vissii jonkin näköisestä mt ongelmasta

    Niin voihan sitä tulla ihan aito PTSD mistä ei toivu ikinä tai laukeaa myöhemmällä iällä.

    Äänestä

Samassa paska luokassa oot sinäkin Tirehtööri

Äänestä

mut jos on 14 ja sanoo ei ob kiusaaaja
ja jos on 18 ja sanoo ei on kiusaaja
hän oli inspiraatio blue whale pelille mikä leviäisi maailmaan

Äänestä

Pärjää pääs kanssa!

Äänestä

Mitä helvettöö söö sössötät? Haista haaremis.

Äänestä

Tuloo.. ei tulloo vie. Nyt tulloo..

Äänestä

Koulu kiusaajat on alinta pohja sakkaa yhteiskunnassa, heikko itsetunto, tyhmät vanhemmat niin eipä siinä kakaralle paljon voi hyvää tulevaisuutta toivoa.

Äänestä

kyllä se kiusaaminen näyttää noilta aikuisiltakin onnistuvan. Tietysti voivat myös olla entisiä koulukiusaaja. Ei se paska luonne siitä mihinkään muutu myöhemminkään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kyllähän karma kostaa näille koulukiusaajille aina lopulta. Myös Urosvemmelille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu