Turkish Airlines ISIS-lento peruttiin!

Anonyymi

Kun Haaviston suunnitelma vuoti julkisuuteen, niin suunniteltu ISIS-palautuslento Turkish Airlines TK 1109 peruttiin viime hetkellä! Palautuksen piti tapahtua Helsinki-Vantaan lentoasemalla 11.12 järjestetyn viranomaisharjoituksen yhteydessä.

13

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Totta. Homma oli niin pitkällä.

    • Anonyymi

      Toivottavasti jättää eropyyntönsä välittömästi.

    • Anonyymi

      Diktatuurin ei tarvitse kysellä se voi peruuttaa operaation jos on pelko paljastumisesta

    • Anonyymi

      Mistäs moinen tieto olettamasi lennon peruuntumisesta on tullut? Perussuomalaisten lennonjohdosta?

      • Anonyymi

        Suoraan Halla-aholta. Hän on sivariliikenteen lennonjohtaja.


    • Anonyymi

      Yle näki asiakirjan al-Hol-operaatiosta: Ulkoministeriö on valmistellut kaikkien halukkaiden palauttamista Syyriasta

      Marraskuun puolivälissä käynnistetyn suunnitelman päätavoite oli tuoda suomalaiset Irakin Erbilin kautta Suomeen charter-lennolla tällä viikolla.

      Muutoksiin ja hätäsuunnitelmaan varauduttu

      "Varsinainen operaatiosuunnitelma on ollut asiakirjan lähettämisen aikaan luonnosvaiheessa ja siihen on varauduttu tekemään muutoksia.

      Asiakirjan mukaan pääsuunnitelmana on saada "kaikki al-Holin leirillä olevat, palautukseen suostuvat henkilöt yhdellä kertaa Irakin Kurdistaniin Erbiliin, josta heidät tuodaan charterlennolla Suomeen Helsinki-Vantaan lentokentälle".

      Asiakirjassa todetaan, että varasuunnitelmana on useamman charterlennon ja mahdollisesti muiden suomalaisten lentokenttien kuin Helsinki-Vantaan käyttäminen."

      https://yle.fi/uutiset/3-11112795

      • Anonyymi

        Lappeenrannan lentokenttää on ainakin käytetty kiintiöpakolaisten tuomiseen. Pieni kaupunki, syrjässä kaikesta, ei herätä huomiota.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Lappeenrannan lentokenttää on ainakin käytetty kiintiöpakolaisten tuomiseen. Pieni kaupunki, syrjässä kaikesta, ei herätä huomiota.

        persut pienissä päissään salaliittoteorioita värkkäävät.
        laita rasvaa laakereihin niin kitinä loppuu.


    • Anonyymi

      ai jaa, tekikö tuo lento u-käännöksen kun säikähti mölisevää persulaumaa?
      hohhoijjaa, milloin persut johtoa myöten ymmärtävät, että feikkiuutisiin ei ole luottamista?
      tai jatkakaa vaan samaan malliin, me muut halutaan nauraa teille aina ja jatkuvasti. olette erinomaisia antamaan aiheita siihen.
      näinhän meidän ikäkin vain pitenee...

    • Anonyymi

      Saako nyt jo maalittaa?

      Vai odotetaanko, että Mestari tekee aloitteen?

    • Anonyymi

      Pakko olla totta kun Haittajussi kerto.

    • Anonyymi

      Persu jatkaa asiaan liittyvien valeiden levitystä.

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      56
      4324
    2. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      292
      4198
    3. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      166
      3716
    4. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      93
      3603
    5. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      99
      3200
    6. Korpelanvaara

      Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit
      Suomussalmi
      31
      2517
    7. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      37
      1920
    8. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      68
      1813
    9. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      16
      1803
    10. Osaatko arvata

      Mitä ajattelin?
      Ikävä
      38
      1743
    Aihe