Tulee olemaan maan lyhytitikäisin hallitus.
Suomen vasemmistohallituksesta
13
66
Vastaukset
- Anonyymi
Lyhytikäisin.
- Anonyymi
Itäähän se lyhytkin elo, oli sitten kasvista tai hallituksesta kyse;)
- Anonyymi
Naisissa on elinvoimaa.
- Anonyymi
Aika huteralta tuntuu Suomen seuraavat neljä vuotta.
Hyvä kuitenkin, että Antti paljasti oikeat kasvonsa. Varapuhemiehenä ei pääse vahingoittamaan Suomea niin paljon kuin ministerinä.
En kyllä ymmärrä, miksi hänet palkittiin vielä rahakkaammalla paikalla, olisi pitänyt jäädä vain edustajaksi. En ymmärrä sitäkään, miksi Paatero piti erottaa ja uhrata Antin takia.
Luin jostakin lehdestä, että Linnan juhlissa Antti olisi hokenut koko illan jokaiselle, miten valehtelemalla pääsee Suomessa pitkälle. Onko tuo nyt kovin järkevää puhetta?
Asiasta toiseen, linnan juhlista puheen ollen, minkähän takia demarit Hilkka ja Matti Ahde olivat juhlissa nyt 43:ttä kertaa?? Eikö liene ihan ennätys? Ei Matti ole ollut työelämässä enää pitkään aikaan, eikä Hilkka ole ollut kovin merkittävässä työssä, hän on lastenhoitaja ammatiltaan mutta oli Auto-ja kuljetusalan liiton toimistossa työssä. Miten tämä pariskunta on ollut niin merkittävä Suomelle, että kutsu on käynyt 43 kertaa?
- Anonyymi
Erikoisesti nuorissa naisissa.
- Anonyymi
Niin, ja joskus itikatkin pääsevät pistämään. Ilkka lehti toteaa.Lampaita kannattaa katsoa silmiin.
- Anonyymi
Nykyhallituksen koko kuva. Kuinka sattuvaa?
https://www.youtube.com/watch?v=Yk75Pf3tiGg - Anonyymi
Mikähän sotku tästäkin aiheutuisi, jos kaikki keksisivät kekseliäisyyttään?
https://www.youtube.com/watch?v=mSe5_QQL2nY - Anonyymi
Kuka enemmän näitä löytää?
https://www.youtube.com/watch?v=MM_A8XG7als- Anonyymi
Millähän rahoilla Soininvaara aikoo nämä tulijat elättää?
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0631a4c0-64bd-4163-b9af-d9517610d87c - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Millähän rahoilla Soininvaara aikoo nämä tulijat elättää?
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0631a4c0-64bd-4163-b9af-d9517610d87cTietysti työttömyyskorvauksella, asumistuella, äitiyspäivärahoilla, lapsilisillä, isyyspäivärahoilla, kotihoidon tuella, soppalan harkinnanvaraisella, jne. Samalla tavalla kuin nytkin elätetään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tietysti työttömyyskorvauksella, asumistuella, äitiyspäivärahoilla, lapsilisillä, isyyspäivärahoilla, kotihoidon tuella, soppalan harkinnanvaraisella, jne. Samalla tavalla kuin nytkin elätetään.
Eipähän "soppalasta" saanut meikä tukea. Ei harkinnanvaraista eika ennaltaehkäisevää tukea. Miten ihmeessä toiset saa ? Minulla olisi ihan oikeasti tarve saada tukea mutta ei, en vaan saanut . Minun rahat ei mee alkoholiin eikä tupakkaan,ei huumeisiin. Tuli vaan akuutti taloudellinen epävakaus, tosin kyllä sairauteni vie paljon tuloistani ja niihin ei Kela ota kantaa,omilla on ostettava tietyt tuotteet joka terveyttä ylläpitää.
Kysyin perusteita miksi en saa niin vastaus oli jos olis kodissani käyny esim tulipalo sit avustettaisiin että pääsisin takaisin alkuun.
Kysyin millä opillla työttömät mamut vaihtaa autoa,,eikä ihan mihkään tonnin ruosteautoon vaan liki kymppitonnin autoon. Ei ole kumpikaan osapuoli perheestä töissä,nainen lapsia punoo harva se vuosi ja mies ajelee kylillä moneen otteeseen päivässä. Millä rahalla ? Vähittäismaksulla varmaan auto ostettu. oli vastaus. Mutta millä työtön perheellinen maksaa auton kustannukset ja ne kuukausilyhennykset ? Onko luottotiedot kohillaan et sais osamaksulla auton ?
Olen aina hullu luullut että jos ihmisellä tulee taloudellisesti vaikeaa niin soskusta saa apua,,kun ei ole jatkuvasti ruikuttamassa. Itse en ole todellakaan ollut soskun luukulla.
Normi perustuilla mitä Kelasta saa niin niillä on pärjättävä. SiunSote sosku ei auta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa
Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens1233543EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa
Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt2222541Kesäaika on normaaliaika...
...siten illalla on valoisaa tunnin pitempään, on sitten kesä tai talvi. Voi nauttia päivän jatkumisesta. Kuka nyt aamul2141975Uusin tutkimus: Suomi on maailman toiseksi vähin rasistinen maa
taakse jää mm. Ruotsi(7) ja Norja(8). Martin Paasi(kok.): Kumoaa vasemmiston väitteet. Kansainvälinen vertailu osoitta491812Ähtärin päättäjät
Nyt tulee kutsu leivättömän pöydän äärelle. Syytteet nostetaan. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/cef83309-0a1b-4fcd-9b521187Tulen hulluksi hänestä
Hän on vanha ja varattu. Mutta olen ihan hulluna häneen. Haluan hänet omakseni. Haluan olla hänen kanssaan ajasta ikuisu671007Ketkä 8 Ähtärin luottamushenkilöä saivat syytteen virka_aseman väärinkäyttämisestä?
Nyt näiden valtuutettujen nimet esiin, kiitos! Nämä henkilöt pitää yksinkertaisesti laittaa syrjään Ähtärin kaupunginva19905- 109889
Koulussa puukotus
Tapuli kaupungissa, ollaanhan me maailman onnellisin kansa. Voi puhäjysäys.. millä mittarilla onnellisuus on mitattu,, p26821Ensimmäinen kuukausi palkatatta
Siis ei jumankauta näitä kokoomuksen ehdoituksia. Nytkin joku Otto Meri ehdoittaa, että ensimmäinen kuukausi pitäisi ty72782