Soini tulee takaisin persujen johtoon

Apuripersut vaviskaa ja tehkää parannus. Soinin uusi tuleminen on lähellä!
48<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 48

Vanhimmat

Tämä on väärä tieto. Mutta tämä on totta: vihreiden Iris Suomela loikkaa persuihin ja hänestä tehdään heti kunniapuheenjohtaja.

Äänestä

Soini oli mukana perustamassa perussuomalaisia, hän nosti sen suureksi puolueeksi, hän neuvotteli sille vahvan aseman Sipilän hallituksessa..

Ja sitten me persut päätimme hylätä Soinin. Mestari tulee, hallelujaa! Mestari puhuu, kuunnelkaa! Mestari johtaa, seuratkaa!

Äänestä
  • Kaikki meistä eivät ole tuota mieltä.

    Äänestä

*röhöhö rööhrööh mies vankilaan siis Ä OHO Ä *

Äänestä
  • Nyt jytkytetäään... rahaselkärankaiset hillotolpalla. Nyt jytkytetääääään. Persu ei. Myy per.s.et.tään

    Äänestä

Soini osasi kyllä sanailla, mutta oli suoraselkäinen eikä mikään luikurivalehtelija.

Äänestä
  • Outo kommentti toisesta kroonisesta valehtelijasta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Outo kommentti toisesta kroonisesta valehtelijasta.

    Ei enää abortointia

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei enää abortointia

    klo 10:42: Iltalehden Hanna Gråsten kysyy Soinilta, miksi tämä jätti hallitustaipaleensa ja sinisten kohtalon kirjassa käsittelemättä.
    – Mä päätän populistina mitä mä kirjoitan ja mitä mä sanon, Soini vastaa.
    Eikö asia kaiherra Soinia, Gråsten kysyy jatkokysymyksenä.
    – Ei se mitään kaiherra. Mähän lopetin.

    Äänestä

Soinilla petti laaduntarkastus jäsenten hyväksynnässä. Natsihenkiset huomasivat tilaisuutensa tulleen.

Äänestä

Vasuri haluaa Soinin tulevan ???
No työnnä vähän vastaan sitten....

Äänestä
  • Möhömaha Göring on jo ihan out kaikesta nykyään. Onneksi kuitenkin vielä niin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Möhömaha Göring on jo ihan out kaikesta nykyään. Onneksi kuitenkin vielä niin.

    Niin, Luihu-Göebbels jatkaa jalanjäljissään.

    Äänestä

Todellisuus on toinen. Soinin suunnitelmat tulevat vielä esiin.

Äänestä
  • Niin, Soinihan on pääministeriainesta!

    Äänestä

Onhan jo tuhansia vuosia sitten kirjoitettu, että Isä Timo palaa pelipaikalle.

Äänestä
  • Timo pitää huolen että persut pukeutuvat mustiin kaapuihin ja muuttavat persulinnaan harrastamaan persuloitsintaa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Timo pitää huolen että persut pukeutuvat mustiin kaapuihin ja muuttavat persulinnaan harrastamaan persuloitsintaa.

    Onko tämä linna mahdollisesti Ryttylässä?

    Äänestä

Soinia kaivataan. Eukot pitävät liian suurta ääntä.

Äänestä

Soini on poliittinen ruumis, samoin ku Rysselin Poprikohovi,
Väykkä Pate ja Itämeren kaasuteknikko

Äänestä

Kyllä sitten kaivataan kun Halla-aho lähtee ja se aika tulee ihan kohta..

Äänestä

Viimeksi, kun persu oli ulkoministerinä, saapui iranilaisia ja syyrialaisia nuoria miehiä (pakolaisia) maahamme ovista ja ikkunoista. Samoin Lappiin Venäjältä. Ei kiitos persuja hallitukseen. Sitä ei Suomi kestä.

Äänestä
  • Sehän oli Soini ja hänen siniset ministerit.

    Vasuri ei ikinä opi.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Sehän oli Soini ja hänen siniset ministerit.

    Vasuri ei ikinä opi.

    Eihän sinisiä silloin edes ollut, dementikko. Vain persuja.

    Äänestä

https://yle.fi/uutiset/3-11148866

Soini ei olisi ikinä uskaltanut soittaa Irakin ulkoministerille ja moittia ohjusten ampumisesta.

https://www.kaleva.fi/uutiset/kotimaa/ulkoministeri-timo-soini-lahtee-washingtoniin-osallistuu-jalleen-kongressin-rukousaamiaiselle/783856/

https://yle.fi/uutiset/3-9432921

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/201701312200062890


https://www.satakunnankansa.fi/a/13698034

Persu kun oli, ulkoministerinä Soini ei saanut mitään tähdellistä aikaiseksi. No, rukousaamiaiset, niillehän persut hurrasi, vaikka Soini sumutti kaikella tapaa persuja, että ehtii olla ministerinä niin kauan, että luopumiseläke tulee kuin runsas ruokatarjotin rukousaamiaisella.

Tällaista siis oli tämä parikymmentä vuotta persujen puheenjohtajana toimineen Timo Soinin todellinen toiminta ulkoministerinä ja veronmaksajat kiittää.

Hohhoijaa persut, tästä ette silloin 2015-2016 huutaneet yhtään kun persuministerinne ei onnistunut.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000001001574.html

https://www.uusisuomi.fi/uutiset/timo-soini-palautussopimuksissa-ongelmia-miten-sen-nyt-sanoisi-poliittisesti-korrektisti/95b5b49c-a2cf-3875-83f7-6673112ae7cc
Tällaista siis olisi persujen toiminta hallituksessa, tehotonta ja tuloksetonta. Mutta ei Halla-ahokaan julkisesti kovistellut Soinia...se siis niistä palautussopimuksista.

Äänestä

Hetken päästä aloitamme jäleen HALME ON TÄÄLLÄ TÄNÄÄN kokoomatiedotteet kertauksena Antipersuxen pyynnöstä
voimme lisätä sitä useampiin kohtiin

Missä jonossa aloitamme HALME ON TÄÄLLÄ tarinan kertomisen
Esittäkää jonoa
Pysykää jonossa

Äänestä

Harha-aho on reppana, jonka tarina loppuu kohta pikaa.

Äänestä
  • Ilman Tony Halmetta Soini ei olisi päässyt eduskuntaan muistikohan mainita asiasta

    Äänestä

  • Jokin+meni+pieleen-+yritän+nyt+uudelleenYLE:n+viimeinen+gallup+10.1.2020.PS++24,3+%+750.000+ääntäKOK+19,3%+600.000+ääntäSDP+14,9%+450.000+ääntäKES+12,0%+350.000+ääntäVIHR+12,0%+350.000+ääntäVAS+8,1+%+250.000+ääntäLOPUT+9,4%+300.000+ääntä

    Äänestä

Tuskinpa halajaa takaisin puolueeseen, joka täyttyi porukalla, joka ei ymmärtänyt, ettei 2015 kansainvaellusta voinut pysäyttää kun kaikki muut puolueet eduskunnassa olisivat joka tapauksessa antaneet EU:n määräyksestä kansojen vaeltaa tänne.

Äänestä

Aloitus kuvastaa juuri sitä luotettavuutta jota antipersu palstalla yleisestikin "tarjoilee", siis pelkkää valhetta pyrkien aiheuttamaan sekaannusta, miksi kuvittelee valheen "purevan" keneenkään - sitä on mahdotonta arvioida.

Äänestä

EIPÄ OLE VALHETTA. SOININ PALUU ON JO JULKISUUDESSA ESILLÄ.
Minulla on kyky nämä asiat vainuta.

Soinin uusi kirja ja hänen esiintymisensä kirjan tiedotustilaisuudessa osoittavat, ettei Soini malta pysyä poissa politiikasta. Soini korostaa, että juuri hänen tietämyksensä populismista niin teoriassa kuin käytännössäkin oli avainasemassa perussuomalaisten nousulle. Hän ei mainitse kirjassa sanallakaan sinistä tulevaisuutta vaan heti kirjan alussa kiittää ”suomalaisia matkakumppaneitaan SMP:ssä ja perussuomalaisissa”. Soini suitsuttaa Turkkilaa: "Perussuomalaisen puolueen aivot tällä hetkellä on Matias Turkkilalla. Hän on ylivoimainen siinä porukassa." Lisäksi Soini nostaa kirjassaan esille mahdollisuuden olla ehdolla vuoden 2024 presidentinvaaleissa, joten VAPISKAA HALLA-AHOLAISET.

Äänestä
  • Eipä tuolla hölskynyt kuin iso maha ainoastaan muut olivat typertyneitä ei viitsisi jaksaa

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eipä tuolla hölskynyt kuin iso maha ainoastaan muut olivat typertyneitä ei viitsisi jaksaa

    Jussi sinä olet huono häviäjä.

    Äänestä

  • Totta kai sinulla on kykyjä, Silakkaliikkeen trollina. Ei kovin hyviä kykyjä, eli mikään suuri "lahjakkuus" et ole, mutta hyvin sinä sinne sialakkarysään sovit.

    Äänestä

Hajoaako persut taas - vaikuttaa vähän siltä. Vaikuttavat aika riitaisilta.

Äänestä
  • Jos Soini katsoo olevansa ylivertainen ja muiden yläpuolella niin miksei perusta omaa puoluettaan vaan itkee muiden menestystä

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Jos Soini katsoo olevansa ylivertainen ja muiden yläpuolella niin miksei perusta omaa puoluettaan vaan itkee muiden menestystä

    Ainahan voi yrittää vastavallankumousta perustamaansa puolueeseen.

    Äänestä

  • Miten Perussuomalaiset riitaisilta vaikuttavat ? Keskenäänkö ?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ainahan voi yrittää vastavallankumousta perustamaansa puolueeseen.

    Persuihin Soinilla ei ole mitään asiaa, ja Sinisissäkin liukunut "ulkokehälle". Menneen talvan lumia on tuo ukko. Iltapäivälehdet koittaa pari päivää saada lukijamääriä ylös, se siitä.

    Äänestä

Soini haluaa jonkun puolueen presidenttiehdokkaaksi. Populismista gradun tehneen Soininkin mukaan hallitusvastuu on populistin sudenkuoppa. Presidentillä kun ei ole valtaa niin varmaankin Soini katsoo sen homman siksi sopivan hänelle populistille.

Äänestä

Soini sanoo: "Hymyilevä populistijohtaja on hyvä."
Halla-ahohan ei tunnetusti hymyile.
Soini on laskenut perintöviitan Turkkilan niskaan.

Äänestä

Soinin ja Halla-ahon taistelu tulee olemaan verinen ja paskainen... Käteen jää vaan lihava persun haju ja presidenttiys liukuu näiden hupiukkojen ulottuvilta.

Äänestä

Hymyilevä Populistijohtaja Isä Aurinkoinen ja hänen synkkämielinen lakeijansa Harha-Jussi.

Äänestä
  • Ohukainen ja Paksukainen.

    Äänestä

Eikös Soinille pitänyt olla tarjolla vaikka mitä hienoja virkoja miksei ole ottanut niistä yhtäkään vaan rähisee muille

Äänestä

Kannattaa uskoa sokeasti johtajaa. Ensin Soinia, sitten Halla-ahoa. HÄ HÄ HÄ

Äänestä

Isä Timo me kaipaamme sinua. Näytä taas feministeille ja suvakeille kaapin paikka ja käy puolustamassa lasten elämää abortinvastaiselle marssilla.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Apuripersut vaviskaa ja tehkää parannus. Soinin uusi tuleminen on lähellä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu