Sen tuoksu tuo joulun aloituksen ja sen poistaminen loppiaisena päättää joulun. Näitä nykyajan pierutautisia ja muita allergiapelkoisia realisteja voin lohduttaa että ei kuusi sisällä kuolemantauteja. Tosin kuten realisti kirjoitti niissä on hämähäkkejä ja muita pieneliöitä mutta realisti onkin ainoa tuntemani upseeri joka pelkää hämähäkkejä.
Joulukuusi tuo joulun
16
164
Vastaukset
- Anonyymi
Reijo pelkää myös roskautoja. Onneksi hänen sotilasuransa aikana ei ollut mitään kriisejä sillä ei autoja sekä hämähäkkejä pelkäävän mieheen voisi luottaa.
- Anonyymi
Kyllä oikea joulukuusi on hienoa ja kun sen laittaa 60 luvun alussa itse hitsattuun happoteräs jalkaan niin avot.
Mutta koska olen laiska ja mukavuutta rakastava, niin nykyää on joko vihreä tai valkoinen "tekokuusi" koristeilla kaunisteltu niin jatkuu avot. - Anonyymi
Reijo luuli saaneensa joulukuusesta paiseita mutta eiköhän ne tulleet uimahallista.
- Anonyymi
Kihti ja alkoholismi tarttui kuusesta. Eturauhanen on iän tuoma ongelma.
- Anonyymi
Tuo pukki junanrata ja paljon karkkia.
- Anonyymi
Meillä Möttösessä aito luonnon kuusi tuotin tupaan aina aattona eikä kellään ollut mitään elukoita siitä ja loppiaisena vietiin ulos.
- Anonyymi
En usko että joukuusi olisi myrkyllinen,sillä ainakin oma joulukuuseni joka on lähtöisin Kiinasta on puhdasta muovia:) se ei siis tuoksu miltään eikä siihen tarvii lisätä edes vettä siis kertakaikkiaan ekolooginen tuote
- Anonyymi
Valaat syö muovikuusia ja tukehtuu.. Kirjoitin tästä jo kolmekymmentä vuotta sitten. Kaikki muovikuuset pitäisi kieltää samoin kauppojen muovikassit.
- Anonyymi
Pukki vei vaimon 2018 ei tuu joulua.
Vaimo lähti pukin matkaan 2018 jouluna eikä ole enään näkynyt.
- Anonyymi
Luonnon kuusi sisätiloissa aiheuttaa pälvikaljuutta. Tiedän tämän kokemuksesta ja en enään koskaan ota aitoa joulukuusta sisätiloihn.
- Anonyymi
Myös impotenssiä ja kihtiä esiintyy kuusellisissa talouksissa.
- Anonyymi
Jopa homoseksuaalisuutta ja vatsasyöpää esiintyy muovikuusellisissa sekä ilman joulukuusta olevissa talouksissa.
- Anonyymi
Huomenna valkoinen joulu ja kuusi sisälle. Illalla ulkosaunaan konjakkia ja paksu kuubalainen sekä ohut thaimaalainen, hah hah haaa!!!...
- Anonyymi
Pari sokerinpalaa kuusen jalkaan veden sekaan ja neulast ei tipu.
- Anonyymi
muovikuusi on paras
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24045271Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12326006SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32515677Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3011213Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy17310814Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229717Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369691Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858498Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2426824Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236491