Joulupäiväksi hyvä elokuva

Anonyymi

4

110

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Minäkin olen katsonut tuon monena jouluna. James Stewart on hyvä näyttelijä. Areenaltahan sen voi 25.12. jälkeen katsoa kuukauden ajan.

    • Anonyymi

      Hyvä opetus elämän arvoista ja pahuuden poluista. Sopii tähänkin aikakauteen. Kuinka pienet valinnat , henkilövalinnatkin vaikuttavat koko kylän tulevaisuuteen.

      Miksi tämän päivän Suomessa vanhukset kituu ja nuoret sairastaa masennusta? Onko joskus menneisyydessä päästetty valtaan väärämielinen ihminen, joka ohjasi yhteiskunnan pahuuden tielle?

      • Anonyymi

        Moni on unohtanut kokonaan sen oikean joulun päähenkilön ja tilalle on tulleet tonttu-ukot ja joulupukit, jotka toki sopivassa määrin lapsille suotakoon. Mutta kyllä joulukirkossa pitää saada käydä ja ihan niitä perinteisiä joululauluja ja -virsiä laulaa myös alakoululaisen! Jouluevankeliumi kunniaan.


    • Anonyymi

      Itse katson perjantai 13 päivän kaikki jaksot aina jouluna ja jos jaksan niin Halloweenin pätkät myös.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      74
      3860
    2. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      187
      3110
    3. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      47
      2966
    4. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      61
      2483
    5. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      363
      2260
    6. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      161
      1890
    7. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      78
      1585
    8. Miksi mediheli

      Mitä on tapahtunut ku poliiseja ja ambulanssi pyöri aamusta keskustassa
      Kiuruvesi
      33
      1495
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1398
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      39
      1372
    Aihe